Політичні експерти переважно позитивно оцінюють результати візиту прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко до Москви 29 квітня. Зокрема, Директор міжнародних програм Центру Разумкова Валерій Чалий зазначив, що питання енергетичної співпраці були одними з ключових на переговорах, але не єдиними. "Важливо сказати, що це було фактично перше засідання економічного комітету за останній рік. У цьому я бачу позитив".
За його словами, що стосується газових питань, "сьогодні ми чітко побачили, що були позитиви від неоднозначно оціненої січневої угоди. Позитиви були в тому, що взимку ми були з теплом. Це був тактичний виграш. Але сьогодні ми бачимо ці пастки, які були розставлені, і фактично Україна залишається "на енергетичному гачку" і навіть фінансово залежною", - інформує УНІАН.
На переконання Чалого, "потрібно чітко сформулювати стратегію дій і довгострокове бачення. Якщо ми орієнтуємося на категорії півроку-рік у електоральних циклах, то жодного позитивного результату досягти буде неможливо. Потрібно мати консолідовану позицію. І третя складова- необхідно подолати корупцію в газовій сфері".
"А те, що міждержавна комісія, яку очолюють президенти України і РФ, збирається на рівні прем'єрів (розширений формат, на мою думку, до виборів нереалістичний) дає певні преференції для діючого керівника уряду, майбутнього кандидата в Президенти України. Це також така цукерка, яку Росія може дати, а може - забрати, і в цьому найбільша проблема наших відносин. Вони повинні стати стабільними і прогнозованими, щоб не поновився знову обмін економічних поступок на політичні преференції", - говорить Чалий.