У випадку, якщо газові переговори Росії та України перейдуть в недружнє русло, Москва може виставити позови щодо несвоєчасних платежів у 2006-2008 роках на суму 2,1 мільярда доларів.
Нагадаємо, перший раунд газових переговорів двох держав відбувався в Москві 23-24 березня. Українська сторона на чолі з міністром палива та енергетики Юрієм Бойком і главою "Нафтогазу України" Євгеном Бакуліним мала намір знизити ціни на газ. Проте це їй не вдалося, та, крім того, вона отримала претензії щодо недобору російського газу та невиконання газових контрактів, інформує ТСН.
Водночас, за даними джерел, українська делегація привезла до Росії пакетну угоду про створення газотранспортного консорціуму в складі компаній з РФ, Євросоюзу і України, в якому "Газпрому" пропонується прямий вихід на внутрішній український ринок газу. Але при цьому українська ГТС залишається державною. В обмін Київ наполягає на зниженні ціни газу з 305-320 доларів за тисячу кубометрів до 168-180 доларів.
При цьому газовий штраф є аргументом Росії на випадок незгоди опонентів. Як повідомило джерело, близьке до російської сторони, "якщо процес піде в недружньому руслі, "Нафтогазу" можуть бути висунуті позови щодо несвоєчасних платежів у 2006-2008 роках на 2,1 мільярда доларів". Рішення з цього питання наступного тижня повинен винести Стокгольмський арбітражний суд.
У свою чергу, Мінпаливенерго заявило про намір провести переговори з потенційними інвесторами з будівництва регазифікаційного терміналу для прийняття зрідженого природного газу з Катару та інших країн.
Зацікавленість у проекті вже висловили канадські SNC Lavalin International Inc. і EDS, японська Mitsubishi Corp. і турецькі Cilyk Holding, Gap Insaat і Sancakli Group. Зазначений проект обговорюється з 2005 року, але поки безрезультатно.
Нагадаємо, тему газу під час свого візиту до Москви має намір підняти прем'єр Микола Азаров, який проведе зустріч із російським колегою Володимиром Путіним.
У той же час, в макроекономічних показниках на 2010 рік, спрогнозованих урядом закладена середньорічна ціна російського газу в розмірі 334 доларів за тисячу кубометрів.