Росія може поновити кримінальні справи проти Тимошенко, - ПР

16:17, 18 лютого 2011

У Партії регіонів не виключають, що прокуратура Росії може поновити кримінальні справи проти екс-прем'єра України, лідерки партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

"Якщо в них у колах зріє ця інформація, і вони мають відповідні документи й піднімуть їх на відповідний рівень, то я не виключаю, що Російська Федерація може порушити ці справи для того, аби повернути ці кошти, які було свого часу через державний бюджет України за боргами приватної компанії повернуто Російській Федерації", - сказав Олександр Єфремов, коментуючи агентству "Інтерфакс-Україна" інформацію у ЗМІ про те, що українська прокуратура нібито запропонувала російським колегам відновити розслідування за раніше закритими кримінальними справами стосовно Ю.Тимошенко.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи відшкодовуватиме держава, а не особисто Ю.Тимошенко, збитки російській стороні, О.Єфремов сказав: "На жаль, так. Але тоді в процесі слідство має пройти всім ланцюжком і подивитися, куди пішли ці гроші".

"Я думаю, що ... не складно простежити ланцюжок пересування грошей, тим паче, що всі мають розуміти: в сучасному світі в нас неможливо перервати ланцюжок проходження грошей, і якщо є відповідне бажання, то можна відстежити, де ці гроші є", - зазначив О.Єфремов.

При цьому він додав, що ще у 2004 році в одному з українських видань нинішній соратник Ю.Тимошенко Сергій Соболєв, який нині очолює тіньовий уряд, у своїй публікації говорив про те, що Ю.Тимошенко "має багатомільйонні борги в доларовому еквіваленті перед відомствами в Російській Федерації, зокрема перед армією, за постачання газу та за нерозрахунки за ці постачання".

О.Єфремов наголосив, що внаслідок таких дій високопосадовців російського відомства притягнули до відповідальності, а Ю.Тимошенко просто не повернула зазначених коштів.

Як повідомлялося, в Росії Ю.Тимошенко обвинувачували в організації в 1996 році через посередника неодноразових передач хабарів "кільком посадовим особам Центрального управління матеріальних ресурсів і зовнішньоекономічних зв'язків і Центрального організаційно-планового управління Міноборони РФ за завищення цін на матеріально-технічні ресурси, що постачалися для Збройних сил РФ".

У 2001 році Генпрокуратура України звинуватила Ю.Тимошенко в контрабанді газу, фальсифікації документів, ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, переданні хабара екс-прем'єру України Павлу Лазаренку та розкраданні коштів в особливо великих розмірах. Усі ці звинувачення стосуються періоду часу, коли Ю.Тимошенко очолювала корпорацію "ЄЕСУ". Сама Ю.Тимошенко перебувала під арештом у Лук'янівському СІЗО.

У 2005 році Генеральна прокуратура України закрила справи проти Ю.Тимошенко. У лютому 2005 року Верховна Рада затвердила її на посаді прем'єр-міністра України.

У листопаді 2005 року Верховний Суд України підтвердив законність закриття всіх кримінальних справ проти Ю.Тимошенко. Як заявила тоді сама Ю.Тимошенко, суд підтвердив законність закриття 28 кримінальних справ проти неї, а також цілої низки кримінальних справ, де фігурували члени її команди та родини, порушених за останні 10 років.

Крім того, у 2005 році Генпрокуратура РФ повідомила про припинення розслідування кримінальної справи стосовно Ю.Тимошенко у зв'язку із закінченням терміну давності.

Головний військовий прокурор РФ Олександр Савенков тоді пояснив, що головне переслідування Ю.Тимошенко припинено за не реабілітуючими підставами. "Російське законодавство передбачає кілька підстав для припинення кримінального переслідування, зокрема за реабілітуючими або не реабілітуючими. У випадку Ю.Тимошенко є її письмова згода на припинення кримінальної справи у зв'язку із закінченням терміну давності, що не є реабілітуючою підставою", - зазначив О.Савенков.

При цьому на уточнювальне запитання журналістів головний військовий прокурор заявив: "За російським законодавством її визнано особою, яка скоїла злочин".

Говорячи про кримінальну справу про передання хабарів посадовим особам Міноборони РФ при підписанні контракту щодо газу й постачання матеріальних коштів між Міноборони та ПФК "Єдині енергетичні системи України", О.Савенков повідомив, що, за даними слідства, загалом Ю.Тимошенко організувала передання російським військовим у вигляді хабарів понад $9 тис. "Усе це робилося для підготовки документів, вигідніших для української сторони, а конкретно – для ПФК "ЄЕС України", - наголосив керівник ГВП.

За його словами, кримінальну справу було порушено в липні 2001 року, спочатку її розслідувала прокуратура України, а пізніше - Росії.