Росія не хоче говорити з Україною в рамках Будапештського меморандуму, – МЗС

16:56, 2 вересня 2014

У Міністерстві закордонних справ України (МЗС) заявляють про відмову Росії проводити консультації з Україною відповідно до Будапештського меморандуму від 1994 року про гарантії безпеки України.

Про це на брифінгу сказав начальник управління інформаційної політики департаменту політики та комунікацій МЗС Євген Перебийніс.

Дипломат повідомив, що російська сторона відмовляється дати оцінку своїм діям на сході України і розпочати відвертий діалог щодо гарантій безпеки України в рамках Будапештського меморандуму від 1994 року.

«30 серпня ми отримали офіційну ноту від міністерства закордонних справ Російської Федерації, у якій зазначено, що Росія… не бачить підстав для проведення будь-яких консультацій щодо реалізації зазначеного меморандуму», – сказав Перебийніс, якого цитують «Українські новини».

Він також повідомив, що в російській ноті стверджується, що Росія повною мірою виконує свої зобов'язання меморандуму про гарантії безпеки України.

Перебийніс зазначив, що починаючи з 4 березня президент Росії Володимир Путін стверджував, що цей меморандум не поширюється, з його слів, на нову українську державу, яка виникла після подій листопада 2013 року – лютого 2014 року.

Разом із тим дипломат наголосив, що недавня заява МЗС Росії є спростуванням її позиції Росії та підтвердженням її зобов'язань перед Україною відповідно до положень Будапештського меморандуму.

«Але проблема в тому, що твердження російської сторони не відображають її реальних дій і намірів стосовно нашої держави й усього міжнародного співтовариства», – додав Перебийніс.

Він сказав, що Україна розцінює відмову Росії від консультацій щодо Будапештського меморандуму як черговий приклад ігнорування своїх зобов'язань, а також ще одним підтвердженням свідомо обраного керівництвом країни курсу на руйнування сучасної системи міжнародного права.

Речник МЗС  також заявив, що Росія від прихованої війни проти України перейшла до відкритого збройного вторгнення

Раніше Україна звернулася до підписантів Будапештського меморандуму для проведення консультацій.

Існуючі кордони України були гарантовані з боку США, Великої Британії та Росії відповідно до підписаного Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про непоширення ядерної зброї (Будапештський меморандум) у 1994 році.