Росія не надала слідству щодо MH17 дані радарів, – доповідач

Водночас слідство щодо MH17 не вивчало, чи мала Україна перекрити небо

16:56, 28 вересня 2016

Об’єднана слідча група не отримала від Російської Федерації відповідей на багато запитів у справі розслідування збиття малайзійського Boeing 777 рейсу MH 17, сказав у середу, 28 вересня, представник об’єднаної слідчої групи на прес-конференції в Гаазі, яку транслював телеканал «112 Україна».

«Ми направили кілька запитів щодо юридичної допомоги Російській Федерації. Багато запитів лишилися без відповіді. Зокрема, ми не отримали первинних даних радарів», – сказав доповідач, відповідаючи на запитання російського журналіста, чи задоволене слідство рівнем співпраці з РФ.

Водночас доповідачі запевнили, що зібрані докази безсумнівно доводять факт, що пасажирський літак «Малайзійських авіаліній» 17 липня 2014 року над сходом України збили з установки «Бук», привезеної з Росії.

Водночас слідство щодо MH17 не вивчало, чи мала Україна перекрити небо, сказав голова департаменту розслідувань поліції Нідерландів Гілберт Пауліссен на прес-конференції в Гаазі, відповідаючи на запитання російського журналіста, передає «Українська правда».

Журналіст зазначив, що рік тому голландська агенція дійшла висновку, що в української сторони було достатньо аргументів для закриття повітряного простору у розпал конфлікту, але вона не зробила цього.

«Щодо закриття повітряного простору. Це не було основним фокусом дослідження нашої групи, це не є предметом розслідування саме кримінальної справи», – сказав Пауліссен.

Нагадаємо, міжнародна група слідчих у середу, 28 вересня, офіційно підтвердила, що Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом збили з території, яку контролювали бойовики з ракетної установки «Бук», привезеної з Росії і вивезеної туди після збиття літака.

Під час оголошення результатів розслідування було заслухано переговори бойовиків, які СБУ оприлюднила незабаром після трагедії.

Водночас слідчі зауважили, що говорити про причетність Росії до цієї трагедії поки зарано. Цю заяву вже відкоментувала євродепутатка від Німеччини Ребекка Хармс, яка зазначила, що приватних «Буків» немає.

Нагадаємо, літак Boeing 777 був збитий 17 липня 2014 року, загинули 298 осіб, 15 з них – члени екіпажу.