Росія не примушуватиме Україну йти до Митного союзу, - експерт

08:14, 12 вересня 2013

Україна у разі входження до МС Росії, Білорусі й Казахстану може розвалити це економічне об'єднання. Росія не збирається примушувати Україну йти до МС. Це означає, що ми змирилися з цим і перевіряємо, як жити в цих умовах. Про це заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін сказав під час відеомосту Київ-Москва на тему: "Асоціація з ЄС чи Митний союз? Прагматичні інтереси Києва".

"Може, я скажу зовсім неполіткоректну річ, але в таких умовах, і з такими партнерами, і з такою реальною політичною і економічною елітою України, мені здається, що дуже добре, що ви не погодилися йти в Митний союз, тому, що, перше, що ви зробили б, увійшовши до Митного союзу - ви б розвалили його вщент", - сказав Жарихін.

Він вважає, що переважна більшість політичної та економічної еліти України налаштована на Євросоюз, і вона прийняла кардинальне геополітичне рішення на багато років вперед.

Водночас, Жарихін впевнений, що умови, на яких планується підписати угоду про асоціацію, суперечать інтересам України.

"Спочатку ухвалювалося політичне рішення про те, що Україна йде до Європи, а потім ви звертаєтеся до Європи, на яких умовах це відбуватиметься", - заявив він.

За словами експерта, РФ погодилася з політичним рішенням України йти у бік Європи, і саме для цього провела "маневри на кордоні".

Нагадаємо, 9 вересня глава російського уряду Дмитро Медведєв заявив, що підписання угоди про асоціацію України з ЄС закриє для українців шлях до Митного союзу.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

Додамо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписано 31 травня 2013 року в Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.