Доступ інспекційної групи, до якої входили представники України, Канади й Данії до російської артилерії біля кордону з Україною у Ростовській області був заборонений, повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Управління верифікації Генерального штабу Збройних сил України полковник Владислав Пономарьов під час представлення результатів перевірки військових частин у Ростовській області РФ.
Так, підтверджено інформацію про значне зосередження артилерійських систем різних типів поблизу Новочеркаська і базу зберігання та ремонту артилерійського озброєння.
«Не виключено використання зазначеного озброєння для комплектування частин 150-ї мотострілецької дивізії, а також проросійських терористичних угрупувань на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Доступ інспекційної групи на даний об’єкт був заборонений. Фотографування зазначених типів артилерії також було заборонено», – заявив представник Генштабу, слова якого процитувало агентство УНІАН.
У свою чергу керівник багатонаціональної інспекційної групи України Олексій Вершигора, на проведення інспекції, згідно з вимогами Віденського документу 2011 року про заходи зі зміцнення довіри та безпеки, надається всього 48 годин. Він додав, що інспектори пересувались автомобілями та пішки.
«Брифінг представника збройних сил Російської Федерації у районі інспекції не відповідав вимогам Віденського документа. Під час брифінгу інспекторам не було надано інформацію про кількість особового складу, озброєння та військової техніки в районі інспекції та інформацію про всі полігони, розташовані в районі інспекції. Склалося враження, що російська сторона намагалася приховати інформацію про полігон “Кузьмінський”, наявні на ньому підрозділи та озброєння, військову техніку», – наголосив Вершигора.
При цьому він сказав, що в результаті наполягання інспекційної групи представники російського Міністерства оборони вимушені були надати інспекторам доступ до полігону.
«В результаті інспекції полігону виявлене значне зосередження озброєння та військової техніки різних типів, артилерії, бойових танків, бойових броньованих машин, в тому числі реактивних систем залпового вогню великого калібру», – поінформував Вершигора.
Керівник інспекційної групи зауважив, що російська сторона всіляко намагалася обмежувати фотозйомку, хоча, за його словами, таких обмежень Віденським документом не передбачено.
Водночас Пономарьов додав, що жодних санкцій за порушення Віденського документу не встановлено. Він зазначив, що Віденський документ є політичним документом і засновується на добровільному наданні інформації. «Дзеркальних заходів також ніяких немає», – сказав Пономарьов.
Як повідомляв ZAXID.NET, 16-19 січня представники України, Канади та Данії провели інспекцію поблизу кордону на території Ростовської області РФ. Виявлено, що 10 січня в порушення Віденського документу від 2011 року про заходи зі зміцнення довіри та безпеки РФ почала формувати поблизу кордонів України мотострілкову дивізію чисельністю понад 10 тис. військових.
У Генштабі наголосили, що це суперечить інформації, яку сама ж РФ надала державам-учасницям офіційною мережею ОБСЄ у листопаді 2016 року. Зокрема РФ повідомила, що не планує у 2017 році збільшувати чисельність особового складу регулярних формувань та бойових частин.