Росія не втратить Україну після підписання угоди про асоціацію, – британський міністр

12:11, 19 вересня 2013

Міністр у справах Європи Міністерства закордонних справ Великої Британії Девід Лідінгтон (David Lidington) переконаний у тому, що Росія тільки виграє від підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

«Я абсолютно не сприймаю ту думку, що Україна може стати заручником відносин із Росією, і не вважаю, що якщо Україна підпише угоду і створить зону вільної торгівлі з ЄС, то вона втратить можливість підтримувати нормальні відносини з РФ», – таку думку виловив британський міністр в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що після створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС з’являться сприятливі умови й у торгівлі України з Росією. "Отже, Росія не втратить Україну. Якщо Україна стане багатшою державою, то буде створено сприятливий ринок, зокрема і для товарів з РФ", - зазначив міністр.

Д.Лідінгтон навів приклад Польщі, яка після вступу до ЄС значно розширила свою торгівлю з країнами Східного партнерства. "Тому від цієї ситуації виграють абсолютно всі. Якщо Україна користуватиметься перевагами, які дають такі угоди, то і для Росії ця ситуація в торгівлі з Україною буде сприятливою", - сказав він.

Стосовно нещодавніх подій у торговельних відносинах між Україною і РФ британський міністр повністю погодився з думкою єврокомісара з питань розширення і європейської політики сусідства Штефана Фюле про те, що такі дії РФ абсолютно неприйнятні. "Ми схвалюємо руйнування торговельних бар'єрів і розширення можливостей вільної торгівлі в усій Європі. Коли Росія стала членом СОТ, то вона прийняла ті міжнародні правила, які регулюють торговельні відносини. Й дуже важливо, щоб усі члени СОТ працювали за цими правилами", - наголосив британський міністр.

Нагадаємо, що 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

Додамо, 5 вересня Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.