"Потреба модернізації української ГТС не ставиться під сумнів. Російсько-німецькі переговори з питань енергетичної безпеки підтвердили факт, що ані Німеччина, ані Росія не збираються здійснювати ревізію домовленостей між Україною та Європейським Союзом щодо модернізації української газотранспортної системи", -повідомив уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Б.Соколовський. Про це ZAXID.NET поінформували в прес-службі Глави держави.
"Канцлер Німеччини А. Меркель фактично підтримала концептуальну позицію Президента України В. Ющенка щодо підвищення рівня міжнародної та національної енергетичної безпеки, зокрема, шляхом деполітизації енергоринку та встановлення взаємовигідного балансу інтересів між споживачами, транзитерами і постачальниками енергоресурсів, включаючи ключового гравця - Російську Федерацію", - підкреслив уповноважений Президента.
Також він відзначив чітке дипломатичне позиціювання суверенних прав України визначати і здійснювати свою зовнішню і внутрішню політику.
На думку Б. Соколовського, у позиції німецької сторони простежується національний прагматизм - її цікавлять надійні, прозорі, гарантовані та оптимальні за витратами поставки газу до Німеччини та Європи.
Він також нагадав один із головних підходів Глави української держави у трирічному переговорному процесі: російська сторона є важливим і бажаним партнером у питаннях модернізації української ГТС, відповідно до процедур, вимог і цілей, зафіксованих у Спільній декларації, підписаній 23 березня 2009 року представниками України, Єврокомісії та міжнародних фінансових інституцій.
"Нам потрібно зосередитися на виконанні Декларації. Робота в цьому напрямку активно здійснюється і українською, і європейською стороною", - наголосив Б. Соколовський.
Також він повідомив, що вчора у Києві відбулися чергові консультації за участі делегації Європейської комісії, де розглядали питання шляхів реалізації домовленостей, зафіксованих у Декларації.