Російський посол в ООН Віталій Чуркін на черговому засіданні Ради безпеки щодо подій в Україні знову одноосібно захищав позиції своєї держави. Засідання було присвячене обговоренню доповіді заступника генерального секретаря ООН Івана Шимоновича щодо дотримання прав людини в Україні.
У цій доповіді Шимонович написав про відсутність дискримінації російськомовного населення і водночас вказав на загрози, які існують для україномовних, а також кримських татар. На момент написання доповіді більш ніж 3 тисячі кримських татар уже залишили територію Криму через утиски та дискримінацію, пише Радіо Свобода.
Натомість російський посол Віталій Чуркін заявив про порушення прав людини у східних областях України. Він сказав, що «самопроголошена влада в Києві погрожує силовим приборканням Сходу України, це може спричинити масові порушення прав людини, насамперед російського і російськомовного населення».
У відповідь представник України Юрій Сергєєв сказав, що не через утиски російськомовного населення, а «через військову агресію Росії має місце та ситуація в Україні, яка змушує Раду безпеки розглядати це питання».
Він навів статистику, за якою у Росії немає жодної школи з українською мовою навчання, хоча в цій країні живе щонайменше два мільйони українців. Натомість в Україні – кілька тисяч класів з російською мовою навчання. Аналогічні цифри посол України в ООН навів щодо кількості газет, присутності російської і української мов у телерадіоефірі обох держав.
На підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, а також із засудженням російської політики щодо Києва висловилися майже всі члени Ради безпеки ООН.
Нагадаємо, на сході України відбуваються заворушення, пов'язані з активізацією сепаратистських рухів. У регіонах проросійські активісти захоплюють адмін. будівлі. Сепаратисти висувають вимоги про проведення референдумів щодо приєднання до Росії, оголошують про створення регіональних республік.