Росія отримала можливість непогано нажитися на збитті «Боїнга» у Донецькій області

14:07, 20 липня 2014

Через втрату транзитних рейсів Україна недоотримає мільйони доларів. Натомість, ці кошти отримає Росія, оскільки транзитні рейси авіакомпанії здійснюватимуть через її територію.

Про це заявила керівник прес-служби аеропорту «Київ» (Жуляни) Галина Богданенко у коментарі київській радіостанції «Голос столиці».

«Літак, який був збитий, є транзитним. Тобто вони летять, не залітаючи на територію України, він пролітає над Україною. І ось ці транзитні повітряні судна над Україною літати не будуть в більшості своїй. Що це принесе нам – ця ситуація перекриває фінансові потоки, надходження за використання повітряного простору України, які ми отримували. Крім того, це величезна шкода іміджу країни – Україна стає для іноземців небезпечною країною. Тобто ця ситуація, як не дивно, пішла на плюс Росії, в тому плані, що всі транзитні судна, які зараз перенаправляються, перенаправляються через територію Росії. І всі фінансові потоки, які ми отримували, тепер підуть на територію Росії і Туреччини», - заявила глава прес-служби аеропорту« Київ».

У свою чергу, директор консалтингової компанії «Інвест-Експерт» Віктор Медвідь заявив в ефірі цієї радіостанції, що в наявній ситуації Україна втрачає десятки мільйонів доларів щотижня.

«Українська держава понесе величезні втрати, тому що за кожен проліт через Україну транзитом держава отримувала гроші, а сьогодні ми можемо побачити карту, яка відображає, що на території України не лише схід, а й практично по всій території України немає літаків. Два-три літаки. Практично весь повітряний простір порожній. Йдеться про десятки мільйонів доларів щотижня. Це досить великі гроші, з урахуванням нашого і так дефіцитного держбюджету. Частина маршрутів йтиме через Росію. Частина – через інші країни. Але, безумовно, Росія з економічної точки зору виграє в короткостроковій перспективі, але в довгостроковій перспективі вони набагато більше втрачають, тому що ми бачимо, що закриваються усі інвестиційні проекти, пов'язані з фінансуванням російських проектів із Заходу. Тому тут двояка ситуація», – сказав експерт.

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 липня над Торезом Донецької області терористи збили літак Boeing 777 Малайзійських авіаліній, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Внаслідок цього інциденту загинуло 298 людей — 283 пасажири, з яких троє — діти, та 15 членів екіпажу.

Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з'явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.

Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.

У зв'язку з цим інцидентом, міжнародні авіакомпанії вирішили відмовитися від польотів над українською територією, а Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) закрила повітряний простір східної частини України для польотів цивільної авіації.

Дані українських та американських спецслужб підтверджують, що терористи збили цей літак з озброєнь, які надійшли з Росії.

Відомо також, що терористи викрали щонайменше 36 тіл загиблих та доставили на місце трагедії важку техніку для вилучення уламків літака.

Терористи заявляють, що допустять комісію з розслідування падіння «Боїнга» до місця трагедії, якщо влада України зупинить проведення антитерористичної операції.