Росія перекинула до кордону з Норвегією і Фінляндією максимальну з початку повномасштабного вторгнення в Україну кількість стратегічних бомбардувальників, здатних нести ядерну зброю. Про це повідомляє The Barents Observer.
Мова йде про авіабазу «Оленяча», яка розташована за 200 км від Фінляндії та Норвегії. Видання зазначає, що восени минулого року було активізовано роль авіабази як поля передового базування дальньої авіації. Злітно-посадкова смуга завдовжки 3500 м зазвичай обслуговує невеликий парк старих надзвукових бомбардувальників Ту-22М і кілька військово-транспортних літаків Ан-12.
Перші чотири стратегічні бомбардувальники Ту-160 прибули в серпні, а до жовтня було розгорнуто понад десять літаків Ту-95 і Ту-160. Стратегічні бомбардувальники, які зараз розміщені за Полярним колом, раніше базувалися в Енгельсі, недалеко від Саратова. Розташована всього за 600 км від кордону з Україною, авіабаза виявилася вразливою, коли два літаки ТУ-95 було пошкоджено в результаті, як вважають, атаки безпілотника в грудні минулого року.
Отримані цього тижня нові супутникові фотографії показують, що сили стратегічної авіації Росії полетіли на північ для більш ніж короткострокової евакуації подалі від українського району.
Усі перони вздовж злітно-посадкової смуги зайняті. У південному кінці припарковані два Ту-160, а 14 Ту-95 стоять пліч-о-пліч на всіх інших перонах, досить великих для великих літаків.
фото @MT_Anderson
Один літак-заправник Іл-78 припаркований боком, його крило частково виходить за межі перону, щоб не загороджувати доріжку для стратегічних бомбардувальників. Літаки можуть бути підняті в повітря на першу вимогу.
The Barents Observer зазначає, що саме з цієї бази останнім часом російська стратегічна авіація злітає для ударів крилатими ракетами по Україні. Водночас журналісти припускають, що цим завдання перекинутих бомбардувальників не вичерпуються. Наприкінці квітня НАТО підняло в повітря два винищувачі F-35, щоб зустріти групу з семи російських літаків, включно з двома Ту-160, що летіли в міжнародному повітряному просторі на північ від норвезького регіону Фіннмарк.
4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала 31 членом Альянсу, тим самим збільшивши кордон Росії та НАТО на понад 1200 кілометрів. Натомість процес вступу Швеції до Альянсу дещо затягується через розбіжності з Туреччиною.
Зазначимо, що 4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала 31 членом Альянсу, тим самим збільшивши кордон Росії та НАТО на понад 1200 кілометрів. Натомість процес вступу Швеції до Альянсу дещо затягується через розбіжності з Туреччиною.