Росія посилила присутність в Азовському морі, перекинувши близько 40 бойових кораблів та катерів. Про це в ефірі «5-го каналу» заявив представник головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
«Проблема полягає в тому, що до початку війни ми не змогли повністю домовитися про кордон. Це кордон і в Азовському морі, і Керченська протока – його нема. По-друге, дуже активні дії розпочалися в травні 2018 року. Наразі, за даними воєнної розвідки, близько 40 катерів, бойових катерів застосовує РФ в акваторії Азовського моря. Вони зайшли. Їх раніше в такій кількості не було. Це і катери ФСБ, і військові катери. Навіть два малих ракетних кораблі перекидалися з Каспію в Азовське море, це була демонстрація посилення», – пояснив він.
Іншою важливою проблемою, зауважив Скібіцький, є блокування Росією торгових суден, що прямують з портів Бердянська та Маріуполя. Він припустив, що розглядають варіант, коли цивільні судна будуть супроводжувати українські прикордонники.
Як писав ZAXID.NET, прикордонні війська ФСБ РФ почали затримувати українські судна й навіть катери з рибалками в Азовському морі після відкриття Кримського мосту й арешту силовиками України судна «Норд» із Керчі під прапором Росії.
Зокрема, росіяни оголосили в розшук українських прикордонників, які затримали «Норд».
Як повідомило ТСН, Азов має унікальний і водночас підступний правовий статус, тому що це внутрішнє море РФ та України. Іншими словами, російські кораблі можуть навіть підходити до українського берега. Це не вважається порушенням кордону, поки чобіт російського моряка не ступив на український суходіл. Так трактує ситуацію Москва.
Дати відсіч міжнародна спільнота Україні не допоможе, бо в часи президентства Леоніда Кучми була підписана угода про те, що всі суперечки в цьому морі вирішуються винятково на двосторонньому рівні.