Росія планує відправляти до Сирії зріджений нафтовий газ через порт у Криму, – Reuters

20:01, 16 липня 2015

Росія збирається постачати Сирії 200 тисяч тонн зрідженого нафтового газу щороку, а доставляти його будуть через Керченський порт в окупованому російськими військами Криму.

Про це повідомляє інформаційна агенція Reuters з посиланням на власні джерела, зауважуючи, що ці наміри Москви ставлять хрест на сподівання Заходу, що Росія буде співпрацювати у вирішенні конфлікту в Сирії і припинить захищати режим Башара Аль-Асада.

«Говорять, що зріджений нафтовий газ спочатку будуть кораблями доправляти до Керчі, а потім звідси в Сирію. Близько 200 тисяч тонн щороку так будуть відправляти», - сказав неназваний співрозмовник видання.

Наразі не відомо, коли саме почнуться поставки російського палива до Сирії. Джерела агенції повідомляють, що енергоносії сирійцям продає нафтохімічна компанія Sibur. Потрібний об'єм купує наближений до уряду Росії трейдер, який потім сам буде займатися доставкою в близькосхідну країну.

В компанії Sibur заперечили інформацію про будь-які поставки в Сирію. Особа, наближена до продажу енергоносіїв, розповіла, що нафтовий газ збираються відправляти в Сирію через Крим для того, щоб приховати постачальника і уникнути можливості введення санкцій Заходу проти нього.

Сирія хоче купувати від 10 тисяч до 20 тисяч тонн зрідженого нафтового газу щомісяця, оскільки це значно дешевший вид палива, ніж будь-який інший. Найбільшим споживачем російського зрідженого нафтового газу до цього часу є Туреччина. Вона купує понад мільйон тонн такого палива щороку. В минулому Анкара продавала частину купленого Сирії. Але ці поставки зупинили у грудні.

Інформація про російські поставки в Сирію з'явилися на тлі вчорашньої розповіді президента США Барака Обами про дзвінок Путіна і несподівану підтримку РФ при укладенні угоди з Іраном. Російський президент запропонував співпрацю у вирішенні конфлікту в Сирії.

«Я був вражений тим, що Путін зателефонував мені декілька тижнів тому та ініціював розмову про Сирію. Я думаю, вони розуміють, що режим Асада втрачає контроль над усе більшою частиною Сирії і перспективи повалення режиму сунітами-джихадистами не є неминучими, це стає все більшою загрозою кожен день. Це дає нам можливість почати серйозну розмову з ними», - заявив Обама.