Росія продовжує порушувати антидопінгові правила – стверджує німецький журналіст

15:23, 7 березня 2016

Незважаючи на всі заяви високопоставлених російських чиновників, Росія продовжує не виконувати вимоги Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA) і Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) по боротьбі з допінгом. До такого висновку дійшов журналіст медіахолдингу ARD Гайо Зеппельт (Hajo Seppelt).

Фільм Зеппельта «Секретна справа про допінг: російський відволікаючий маневр» (Geheimsache Doping: Russlands Täuschungsmanöver), що став третьою частиною розслідування, присвяченого допінговим проблемам у російській легкій атлетиці, вийшов в ефір увечері в неділю, 6 березня – повідомило радіо  Deutsche Welle.

У фільмі показано, зокрема, як керівник Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Анна Анцеліовіч домовляється зі спортсменкою про час проведення допінг-проби, а тренер Володимир Мохнєв, довічно відсторонений IAAF від роботи за допінг-афери, продовжує тренувати спортсменів в російській глибинці. Показано також, як інший наставник, Юрій Гордєєв, не тільки тренує молодих спортсменів в Пензі, а й нібито підробляє продажем допінг-препаратів. За словами Зеппельта, допінг-контроль в Росії вже давно перетворився на фарс.

На фільм вже відреагував один з його героїв – міністр спорту Росії Віталій Мутко. Назвавши колишні звинувачення на адресу російської легкої атлетики «надуманими і політизованими», він, зокрема, заявив агентству ТАСС, що нове розслідування Зеппельта – це «спроба вплинути на ті організації, які повинні ухвалювати важливі рішення».

Допінговий скандал в російській легкій атлетиці буде обговорюватися у четвер, 10 березня, на засіданні Ради IAAF в Монте-Карло. Організація вже заявила в листі, надісланому на адресу ARD, що «звинувачення, які містяться в фільмі, будуть найретельнішим чином перевірені та обговорені з російською стороною».

На думку Гайо Зеппельта, майбутнє російської легкої атлетики виглядає дуже похмуро. «Ґрунтуючись на тому, що ми сьогодні знаємо, російським спортсменам не повинна бути дозволена участь у літній Олімпіаді 2016 року», - говорить у фільмі керівник Інституту національних антидопінгових організацій (iNADO) Жозеф де Пенс’є.