Росія відклала політ на Місяць через фінансові проблеми

10:39, 14 серпня 2015

Федеральне космічне агентство Росії (Роскосмос) оголосило про перенесення термінів висадки людини на Місяць з подальшим створенням місячної бази. Як написала російська газета  «Известия», Роскосмос мотивував це відтермінуванням економію бюджетних коштів.

Творці проекту російської Федеральної космічної програми на (ФКП) на 2016-2025 роки, внесеної космічним агентством на розгляд уряду, визнають, що політ людини на Місяць в 2030 році неможливий. Причина – значне скорочення фінансування дослідно-конструкторської роботи ППТК-2 (перспективний пілотований транспортний комплекс), в рамках якої ведеться розробка місячного злітно-посадочного комплексу (МЗПК).

«Фінансування ОКР «ППТК-2» знижено приблизно вдвічі, що призведе до затримки створення і початку льотних випробувань МЗПК на 2-3 роки, - пояснюється в звіті Роскосмосу, долученого до проекту ФКП-2025, – Початок льотних випробувань МЗПК очікується в 2029-2030 роках».

У реальності це означає, що пілотований політ з висадкою космонавта на поверхню Місяця можливий не раніше за 2033-2034 роки. Хоча ще в квітні цього року керівник Роскосмосу Ігор Комаров заявляв журналістам: «До 2029 року передбачається готовність до висадки російських космонавтів на Місяць».

За словами офіційного представника Роскосмоса Ігоря Буренкова, робота зі створення місячного посадкового модуля буде продовжуватися навіть «в ситуації урізаного бюджету, оскільки це є одним із пріоритетних напрямків у програмі освоєння супутника Землі».