Міністерстві юстиції повідомило, що Росія відмовила у передачі Україні політв’язня Олександра Кольченка. Про це повідомив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов на своїй сторінці у Facebook.
«Кольченко набув російське громадянство… Кольченко є російським громадянином, передача в Україну цього засудженого відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року неможлива», – йдеться у відповіді Міністерства юстиції Росії.
Нагадаємо, вранці 21 жовтня Мінюст отримав аналогічну відмову стосовно передачі Україні кінорежисера Олега Сенцова.
Раніше адвокат Кольченка Світлана Сидоркіна розповіла, що у колонії, де Кольченко відбуває покарання за сфабрикованими звинуваченнми, йому запропонували отримати російське громадянство. «Йому пропонували отримати російський паспорт - він відмовився. Як такого посиленого нав'язування відмови від українського громадянства не було, просто запропонували при його бажанні надати бланки для відмови», - зазначила Сидоркіна.
У березні в Росії офіційно визнали українське громадянство політв'язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Про це повідомляється у щорічній доповіді російського обмудсмена.
«У результаті вжитих за скаргами Сенцова і Кольченка дій була усунена правова невизначеність щодо їх громадянської належності та визнано їх українське громадянство», – йдеться в доповіді.
Як відомо, український режисер Олег Сенцов і кримський активіст Олександр Кольченко у серпні 2015 року були засуджені Північно-Кавказьким військовим окружним судом Росії на 20 і 10 років позбавлення волі відповідно. Їм висунули звинувачення у підготовці підриву пам’ятника Леніна у Сімферополі, а також у підпалі офісів «Російської громади Криму» і «Єдиної Росії».
Російський суд назвав заарештованих громадянами Російської Федерації (тому, що вони як жителі анексованого Криму набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства). Самі ж політв’язні завжди стверджували, що є українцями і не набували російського громадянства. Тим більше, що у той період, коли могли написати таку заяву, перебували під арештом.