Росія відмовляється від ПЗ іноземного походження, зокрема від продуктів Microsoft

11:42, 2 липня 2014

Депутати Російської думи хочуть перевести державні компанії РФ на програмне забезпечення російського виробництва, а ФСБ - зобов'язати їх відстежувати юридичних осіб на предмет безпеки програмного забезпечення, яким вони користуються.

Як повідомляє «Газета.Ru», ФСБ викриває незаконні бізнес-моделі західних фірм  і звинувачує їх у використанні «жучків», схем «відкату» та виведенні капіталу з Росії розміром у майже 83 млрд рублів з федерального бюджету.

У проекті рішення засідання Комісії з правового забезпечення розвитку наукомістких технологій та стратегічних інформаційних систем пропонується внести до відповідних російських законів «поправку про однозначну і цінову перевагу продукції IT, яка не використовує імпортних ліцензованих компонентів, а також ввести зовнішній аудит ФСБ таких рішень у разі виникнення підозри щодо порушення контуру інформаційної безпеки».

Крім того, російські депутати пропонують внести поправку про бальні преференції у кваліфікації на тендерах для компаній з російськими бенефіціарами і російським капіталом у сфері IT.

У звіті комісії уточнюється, що такі радикальні зміни учасники обговорення пов'язують із складним міжнародним становищем, що характеризується введенням санкцій. Нагадаємо, санкції проти Росії ввели такі компанії, як Microsoft, Oracle, HP, Semantic. Частка використовуваного в Росії іноземного програмного забезпечення становить 67%, а апаратної частини – 90%.

«Використання «жучків» і вразливостей, здатних «паралізувати програмне забезпечення», робить Росію «заручником в руках західних держав»», - стверджують члени Комісії.

Щоб мінімізувати збитки у випадку повної відмови від західного ПЗ, у Росії хочуть виготовляти операційні системи з використанням програмних засобів з відкритим кодом Linux, а також напрацювань «військової сфери» і розвитку відносин з альтернативними зарубіжними центрами, у тому числі азіатськими – в Китаї та Індії.

Експерти Комісії вважають, що російські розробники здатні створити свою операційну систему, яка буде досконаліша за Windows, адже за словами президента Національної асоціації інновацій і розвитку інформаційних технологій (НАІРІТ) Ольги Ускової «Windows використовує застарілий підхід до ПЗ».