Офіційна Москва висловила сподівання на те, що всі численні об'єкти власності, що формально належать Україні, будуть передані російській стороні, причому це питання найближчим часом вирішать Янукович і Медведєв.
Росія сподівається, що Україна погодиться на передачу їй всієї власності колишнього СРСР за кордоном, і вимагатиме цього від української сторони. Про це заявив керуючий справами президента РФ Дмитра Медведєва Володимир Кожин, - повідомляє ТСН.
Нагадаємо, за даними вітчизняного МЗС, Україні належить шоста частина всього радянського майна за кордоном. Йдеться, за деякими підрахунками, про активи на суму приблизно 20 мільярдів доларів, майже 8 мільярдів рублів, майно на суму 600 мільйонів рублів і 42 тонни золота.
"Наша позиція була і залишається незмінною: Росія взяла на себе всі борги союзних республік і виплатила їх повністю. При цьому вся власність колишнього СРСР за кордоном також переходила РФ. Україна, як неодноразово говорилося, погодилася на цей варіант, потім передумала, потім там стала змінюватися влада, і попередня влада дійсно не хотіла обговорювати це питання, точніше, обговорювала його так, що практично це дорівнювало нулю", - наголосив Кожин.
"Я дуже сподіваюся, що разом з тією величезною низкою питань, які накопичилися у наших відносинах, які почали серйозно розв'язуватися, у найближчому майбутньому буде вирішене і це питання", - наголосив він і пояснив, що Медведєв, який перебуває у Києві, обговорюватиме це питання з українським Президентом Віктором Януковичем.
"Сподіваюся, що юридично він одержить дозвіл у найближчий час", - сказав керуючий справами президента РФ. "Я вже відповів – тут немає поля для компромісу, тому що Росія взяла на себе величезний борг і взяла у найважчі часи, і ми все виплатили. Тому потрібно просто виконати всі домовленості і угоди, які свого часу було прийнято, досягнуто, і всі з ними погодилися", - підкреслив він.
Нагадаємо, минулого року Кожин заявляв, що Україна безпідставно претендує на власність колишнього СРСР за кордоном: на "дуже велику" кількість спірних об'єктів, зокрема, в Японії і у ряді європейських країн. Крім того, МЗС РФ, крім того, заявило, що сплатило за Україну 14 мільярдів доларів радянського боргу.
Україна раніше не підписала угоди про "нульовий варіант", що передбачала відмову від радянського майна за кордоном в обмін на сплату Росією всіх боргів колишнього СРСР.