У продукції українських компаній "Гадячсир" і "Прометей" Россільгоспнагляд виявив антибіотики, тривале споживання яких може викликати проблеми зі здоров’ям. Відтак, тепер українську продукцію перевірятимуть в обов’язковому порядку впродовж трьох місяців.
Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на повідомлення Россільгоспнагляду.
Згідно з повідомленням, у твердих сирах виробництва компаній "Гадячсир" і "Прометей" виявлено антибіотики. Зокрема, в продукції "Прометея" (входить в Milkiland) виявлено окситетрациклін, "Гадячсир" - тетрациклін.
"Щодо продукції зазначених підприємств вводиться режим посиленого лабораторного контролю", - йдеться в документі Россільгоспнагляду.
У відомстві уточнили, що починаючи з 27 травня кожна партія продукції, призначена для збуту на ринку Росії, перевірятиметься обов'язково, а не вибірково, як раніше. У разі якщо протягом трьох місяців порушення не будуть виявлені, то підприємства знімуть з посиленого контролю.
Заступник директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Медведя Анатолій Подрушняк говорить, що зміст виявлених Россільгоспнаглядом антибіотиків в сирі забороняє і українське законодавство.
"Одноразове вживання сиру, в якому виявлені окситетрациклін і тетрациклін, особливої небезпеки не представляє. Однак при тривалому вживанні може викликати дисбактеріоз", - зазначив Подрушняк.
Головний виконавчий директор Milkiland Анатолій Юркевич не виключив, що виявлені Россільгоспнаглядом антибіотики могли потрапити в партію сиру не при його виробництві, а разом з молоком.
Як відомо, Росія - найбільший експортний ринок збуту для українських виробників сиру.
За даними Держстату, в 2012 році туди було відвантажено понад 83% всіх поставок, або 56,59 тис. тонн продукції на суму 307 760 000 доларів.
Крім того, за підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, в цілому через заборону на поставки сиру в Росію в 2012 році молочний бізнес України недоотримав понад 80 млн доларів.
Сьогоднішні претензії до якості українських сирів можуть стати першим кроком на шляху чергової блокади поставок продукції з України до Росії, вважає керівник аналітичного відділу консалтингової компанії ААА Марія Колесник.
Нагадаємо, на початку лютого 2012 року Росспоживнагляд заборонив реалізацію молочної продукції ряду українських підприємств.
За словами головного санітарного лікаря РФ Геннадія Онищенка, продукція цих компаній не відповідала технічним регламентам РФ, бо містила рослинні жири, зокрема, пальмову олію.