Росія визнала прийняту незаконно декларацію про незалежність АРК

18:27, 11 березня 2014

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що прийнята 11 березня парламентом Криму декларація незалежності відповідає нормам міжнародного права.

Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті МЗС РФ у вівторок.

У російському зовнішньополітичному відомстві відзначили, що в декларації міститься міжнародно-правове обґрунтування даного кроку з посиланнями на Статут ООН та інші міжнародні документи, а також висновок Міжнародного Суду ООН від 22 липня 2010 р. по Косово.

)

"У згаданому висновку, ухваленому за запитом Генеральної Асамблеї ООН з ініціативи Сербії, Міжнародний Суд підтвердив той факт, що одностороннє проголошення незалежності частиною держави не порушує будь-яку норму міжнародного права", – вказується в повідомленні.

"Російська Федерація буде повною мірою поважати результати вільного волевиявлення народів Криму в ході референдуму", - зазначено в документі.

Як відомо, "Верховна рада" Криму прийняла декларацію на підтримку незалежності регіону від України і намір увійти до складу РФ.

Прийнята декларація передбачає оголошення автономії незалежною світською багатонаціональною державою з республіканською формою правління в разі, якщо більшість учасників референдуму висловиться за приєднання до Росії.

Після оголошення незалежності Крим на правах незалежної держави звернеться до Росії з проханням прийняти його до свого складу. "Спікер" Верховної ради Криму Володимир Константинов заявив, що "повернення Криму до складу України не буде".

Як відомо, депутати Верховної Ради АРК 11 березня ухвалили "декларацію про незалежність республіки". "За" затвердження декларації проголосували 78 зі 100 депутатів Верховної Ради АРК.

Нагадаємо, референдум у Криму має відбутися 16 березня. Відповідну «постанову» Верховна Рада АРК прийняла 6 березня. На голосування винесено два питання: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» і «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».

Водночас в. о. президента України Олександр Турчинов підписав указ, яким припинив дію цієї постанови. Самопроголошена влада Криму однак має намір провести референдум.

Центральні влади України і міжнародне співтовариство заявили про незаконність референдуму. Крім того, законність кримського референдуму розглядає Конституційний Суд України. А 14 березня Венеціанська комісія має оприлюднити своє рішення щодо референдуму.