Російська служба з фінансового моніторингу внесла кримчанина Олега Приходька у список осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму. Приходько фігурує в списку під номером 6663, повідомляє Крим.Реалії.
За словами керівниці «Кримської правозахисної групи» Ольги Скрипник, включення в перелік Росфінмоніторингу відбувається стосовно тих громадян, у яких вирок набув законної дії: це статті про визнання людини винною за терористичними і екстремістськими статтями Кримінального кодексу Росії.
«Таким чином порушується презумпція невинності, оскільки навіть в рамках російської правової системи вина людини не доведена, але її уже публічно на сайті Росфінмоніторингу вказано як екстреміста або терориста, а її права вже обмежені. А у випадку з Кримом, багатьох громадян України переслідують за екстремістськими і терористичними статтями КК Росії незаконно, з політичних мотивів», - повідомила Скрипник.
Дружина Приходька, Любов, розповіла, що йому заблокували картку, на яку виплачувалася пенсія.
Нагадаємо, Приходько був затриманий 9 жовтня 2019 року, після обшуку в його будинку в селищі Оріхове Сакського району. ФСБ Росії звинуватила кримчанина в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин. 31 жовтня підконтрольний РФ Верховний суд Криму залишив Приходька в СІЗО щонайменше до 10 грудня.
8 червня 2016 року Олега Приходька вже затримувало ФСБ в анексованому Криму. Причиною затримання стали українські номерні знаки на автомобілі, не змінені на російські після 1 квітня 2016 року згідно з російським законодавством.
8 лютого 2019 року співробітники ФСБ обшукували будинок Приходька в селі Оріхове. Тоді у нього вилучили українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Портрет Бандери перевіряли на екстремізм.
Крім того, в червні 2019 року Приходька оштрафували на 2 тисячі рублів через український прапор в його дворі. Його визнали винним за статтею «пропаганда чи публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки».