Росія вважає неприйнятною резолюцію Європарламенту щодо України

17:46, 14 березня 2014

Міністерство закордонних справ Росії вважає резолюцію Європейського парламенту з осудом її дій у Криму неприйнятною й несправедливою.

Про це сказано в повідомленні прес-служби МЗС Росії.

«Викликає здивування відверто антиросійський характер учорашньої резолюції Європарламенту. формулювання, що містяться в ній, неприйнятні й несправедливі, а висновки повністю спотворюють суть того, що відбувається в Україні. Розглядаємо цей документ як чергове свідоцтво завзятого небажання європарламентаріїв опиратися у своїй роботі на здоровий глузд і об'єктивні факти. Утім, у світлі прийдешніх виборів у Європарламент іншого, зважаючи на все, очікувати не доводиться», – сказано в заяві.

Також у повідомленні відомства сказано, що Росію насторожує готовність європарламентаріїв закривати очі на очевидну присутність у Києві праворадикальних сил, відповідальних за пануючі беззаконня й страх на вулицях більшості українських міст.

У російському МЗС зазначають, що така позиція досить дивна на тлі прийнятої Європарламентом у грудні 2012 року резолюції, у якій, зокрема, утримується заклик до продемократичних сил України утриматися від співробітництва з партією "Свободи", оскільки расизм, антисемітизм і ксенофобія суперечать основним цінностям Євросоюзу.

Нагадаємо, що 13 березня Європарламент засудив вторгнення Росії на територію України, і закликав РФ вивести війська з Криму. Після прийняття резолюції президент РФ Володимир Путін провів оперативну нараду Радбезу, на якій заявив, що треба подумати про те, як далі будувати відносини з Україною, Європою та США.

Європарламент закликає Європейський Союз застосувати цілеспрямовані санкції до Росії у разі продовження порушення нею територіальної цілісності України. Міністерство закордонних справ України вітає резолюцію Європейського парламенту про осуд вторгнення Росії на територію України.

Нагадаємо, після втечі з України відстороненого президента Віктора Януковича російські війська розпочали вторгнення на території України. Офіційно Росія не підтверджує, що об’єкти інфраструктури в Криму захоплюють російські військові, заявляючи, що це «самооборона російськомовного населення».