Росія вважає своїми ворогами 26 країн світу, - заява

09:35, 5 червня 2008

Політична партія Народний Союз "Наша Україна" поширила у ЗМІ заяву з приводу звернення Державної Думи Російської Федерації до Президента Росії Дмітрія Медведєва із закликом до виходу Росії з українсько-російського Договору про дружбу, співробітництво та партнерство. "Наша Україна" розцінює такі дії російських парламентарів "як недружній і відверто провокаційний крок". Про це повідомляє прес-служба БНУНС.

"Народний Союз "Наша Україна" розцінює звернення Державної Думи Російської Федерації до Президента Росії Медведєва із закликом до виходу Росії з українсько-російського Договору про дружбу, співробітництво та партнерство як недружній і відверто провокаційний крок. Це звернення суперечить духу добросусідства між нашими країнами і принципам цивілізованих міждержавних взаємин.

Ставлячи питання про існування базового договору між двома країнами в залежність від просування України до НАТО, російські депутати, по-перше, виявляють неповагу до суверенного права України визначати свій зовнішньополітичний курс, а по-друге, застосовують подвійні стандарти, оскільки сама Росія співпрацює з НАТО значно активніше, ніж Україна.

Не варто забувати, що Росія стала однією з країн-гарантів суверенітету й територіальної цілісності України під час проголошення без’ядерного статусу нашої держави. Але все агресивніші заяви російських політиків та державних інституцій ставлять під сумнів бажання і спроможність Москви виконувати роль країни-гаранта.

Дивна реакція депутатів Держдуми на закономірний процес інтеграції України до найефективнішої в світі системи колективної безпеки, якою є НАТО, змушує нас констатувати, що російський політикум, на жаль, досі перебуває в полоні нав’язаних комуністичною пропагандою стереотипів часів холодної війни.

Судячи з риторики російських депутатів, вони вважають ворогами 26 країн Альянсу, в яких живе понад 3/4 населення та виробляється понад 90% валового продукту Європи й Північної Америки, панує розвинута демократія й повага до прав людини. Така позиція не може не викликати занепокоєння.

Як відомо, 30 травня "Наша Україна" розпочала всеукраїнську громадську кампанію "НАТО-ТАК!", головною метою якої є подолання стереотипів щодо НАТО, які нав’язувала людям колишня тоталітарна імперія. У зв’язку з цим народні депутати від "Нашої України" готові зустрітися з колегами з Державної Думи, в дусі добросусідських відносин роз’яснити їм цілі євроатлантичної інтеграції України і спробувати мовою цифр і фактів переконати їх, що ця інтеграція спрямована не проти Російської Федерації, а виключно на захист безпеки й добробуту суверенного українського народу.

Голова Народного Союзу "Наша Україна" В’ячеслав Кириленко".

Довiдка ZAXID.NET

Державна Дума Російської Федерації пропонує в разі приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) або форсування вступу до Альянсу вважати це її одностороннім виходом з Договору про дружбу, співпрацю і партнерство і розглянути питання про вихід з нього Росії.

Як передає УНІАН, така пропозиція до керівництва країни міститься в заяві Держдуми, прийнятій вчора, 4 червня.

"Ми звертаємо увагу керівництва нашої країни на те, що дії української влади, зокрема, що стосується форсованих кроків з приєднання України до Плану дій зі вступу до НАТО, є недружніми щодо Росії і суперечать великому договору про дружбу і співпрацю між нашими країнами", - сказав голова комітету у справах СНД і зв`язків із співвітчизниками Олексій Островський (фракція ЛДПР). На його думку, якщо офіційний Київ зробить нові кроки в цьому напрямку, і, зокрема, якщо на наступному саміті НАТО за ініціативою української сторони буде знов порушено питання про її приєднання до Альянсу, то "сама Україна ставить під сумнів дію російсько-українського договору".

Нагадаємо, 5-6 червня Президент України Віктор Ющенко відвідає з робочим візитом Росію. Під час візиту глава Української держави має намір обговорити з Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим питання перебування на території України Чорноморського флоту РФ і рішення нашої держави щодо інтеграції в НАТО.