Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що Росія буде змушена захистити свій ринок від українських товарів у разі підписання Україною асоціації з ЄС. Про це він сказав журналістам на спільній прес-конференції за підсумками засідання Вищої євразійської економічної ради.
За словами Путіна, Україна, плануючи підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом, погоджується стандартизувати свою продукцію згідно з правилами ЄС.
«Це хороший технічний регламент, навіть дуже хороший, але для того щоб випускати товари потрібна модернізація економіки, потрібна модернізація виробництва, яка вимагає великих інвестицій», – сказав Путін.
При цьому він зазначив, що, за оцінками російських експертів, на це буде потрібно сотні мільярдів євро. Путін упевнений, що Україна не отримає цих інвестицій від Євросоюзу, оскільки сьогодні не йдеться про повномасштабне членство України в ЄС.
«На нашу думку, це може призвести до витіснення власних українських товарів на інші ринки і насамперед на ринки Митного союзу», – зауважив Путін, нагадавши, що між Україною і Росією діє зона вільної торгівлі.
«Для того, щоб захистити свій ринок, ми будемо змушені використовувати протокол №6 Договору про зону вільної торгівлі. Це не означає, що ми будемо забороняти ввезення на російський ринок українських і товарів, це означає, що ці товари не будуть користуватися пільговим режимом у рамках ЗВТ», – сказав Путін, додавши, що українські товари будуть надходити на російський ринок на таких же підставах, як для всіх інших країни світу, членів СОТ.
Путін зазначив, що він домовився з президентом України Віктором Януковичем провести консультації: «Ми сьогодні (24 жовтня, – ред.) домовилися з Віктором Федоровичем, що проведемо, звичайно, консультації відповідно до правил, викладених в Договорі про зону вільної торгівлі. Ми залишаємо за собою право застосувати ряд заходів захисту».
Додамо, у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати Угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі.
Зазначимо, що міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що Угоду з ЄС не підпишуть без «зеленого світла» від Кокса і Квасневського.
Як відомо, Кокс і Квасневський стали спостерігачами в Україні із судових процесів над Тимошенко у червні 2012 року. 15 жовтня 2013 року місію Кокса-Квасневського продовжили до середини листопада. На думку експертів, продовження місії свідчить про те, що сторони таки досягли компромісу у питанні звільнення Тимошенко.