Посилаючись на «недружню політику деяких країн», російська влада засекретила інформацію про землі та нерухомість за кордоном, що належать РФ. Про це пише російське агентство РБК.
Як зазначає видання, при підготовці одного з матеріалів його журналісти направили запит до «Росмайна», щоб отримати інформацію про закордонну держвласність, але отримали відповідь такого змісту: «З метою національної безпеки, у тому числі у зв'язку з недружньої політикою низки країн, відомості про федеральне майно, розташоване за кордоном, не розміщуються в мережі інтернет на сайті Росмайна, з цих же підстав надання цієї інформації за запитами ЗМІ є небажаним».
Відповідь була дана за підписом заступника керівника Росмайна Олексія Чубаря
З'ясувалося, що на сайті «Росмайна» є дані тільки про чотири закордонні комплекси, всі з них є об'єктами культури: Свято-Миколаївський собор у Ніцці, Подвір'я Руської православної церкви в Барі, Російський музейно-парковий комплекс в Єрихоні й Сергієвське подвір'я в Єрусалимі.
Нагадаємо, 17 червня, російські установи на території Бельгії отримали повідомлення судових приставів про накладення арешту на державне майно Росії, яке перебуває у їхньому розпорядженні. Наступного дня арешти майна російської держави відбулись у Франції та Австрії.
Ці заходи вживалися відповідно до рішення Гаазького арбітражу від 18 липня 2014 року, за яким Росію зобов’язали виплатити колишнім власникам ЮКОСу 50 мільярдів доларів. На невиплачену суму з нинішнього року нараховують відсотки за ставкою у 1,89% річних.
У відповідь на це Росія погрожувала вдатися до «адекватних дій».