Фонд захисту вкладників Криму видав вкладникам українських банків, які раніше працювали на півострові, майже 11 млрд рублів, що становить 3,8 млрд грн, повідомляється на сайті Фонду.
Згідно з повідомленням, за компенсаційними виплатами звернулись 85,9 тис. вкладників. Загалом їм повернули 10,9 млрд руб (3,8 млрд грн). Найбільші суми були перераховані вкладникам «Приватбанку» та «Ощадбанку».
Після анексії Криму, майже всі українські банки припини діяльність на півострові, відтак, згідно з російським законодавством, Агентство страхування вкладів компенсує 100% суми вкладу, але не більше 700 тис.руб (242 тис. грн) на одного вкладника.
Як повідомляє ресурс slon.ru, ще до створення кримського Фонду захисту вкладників, прем’єр-міністр Росії Дмитро Мєдвєдєв оцінював банківські вклади кримчак у 90 млрд руб (31,1 млрд грн) , але 31 березня Держдума Росії прийняла закон про надання 60 млрд руб (20,7 млрд грн) з прибутку Центробанку Росії на виплати для кримчан. В результаті, віце-прем’єр Дмитро Козак заявив, що Агентство виплатить 30 млрд руб (10,4 млрд грн).
Фонд захисту вкладників було створено в Криму у квітні 2014 року при російському Агентстві страхування вкладів. У разі припинення діяльності структурного підрозділу банку Фонд набуває права (вимоги) за вкладами і здійснює компенсаційні виплати. На сайті Фонду інформація подається українською, кримсько-татарською та російською мовами.