Росія знову обурилася українським Голодомором

10:22, 16 липня 2009

МЗС Росії у Держдуму рекомендації про законотворчу боротьбу із спотворенням історії. До наступної сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ депутати мають підготувати резолюцію про вирішальну роль СРСР в перемозі у Другій світовій війні. Це буде відповідь на резолюцію європейців із засудженням сталінізму, - інформує Газета.RU.

Після резолюції Парламентської асамблеї ОБСЄ, що прирівняла злочини сталінізму і нацизму, російський МЗС розробив рекомендації депутатам щодо подальшої поведінки відносно асамблеї, розповів на пленарному засіданні у середу, 15 липня, голова комітету Думи із міжнародних справ Костянтин Косачев. Документ відправлено до комітету із міжнародних справ, він носить "службовий характер", і всі депутати мають нагоду ознайомитися з ним у комітеті.

За оцінкою МЗС, резолюції, що приймаються останнім часом Парламентською асамблеєю ОБСЄ, носять "дедалі більш одіозний" характер: минулого року в Астані були прийняті резолюції щодо Голодомору в Україні і ситуації в Грузії, а цього року - резолюція, що прирівнює злочини сталінізму і нацизму.

Резолюція "Об'єднання розділеної Європи: захист прав людини і цивільних свобод в XXI сторіччі в регіоні ОБСЄ" була прийнята у Вільнюсі 3 липня. У документі йдеться, що в XX сторіччі країни Європи пережили два щонайпотужніші тоталітарні режими — нацистський і сталінський, під час яких здійснювалися військові злочини, порушувалися права і свободи людини, мав місце геноцид. Документ закликає держави - члени ОБСЄ відкрити свої історичні і політичні архіви і припинити публічне звеличення нацистського і сталінського минулого.

Держдума і Рада федерації РФ 7 липня вже прийняли сумісну заяву, що назвала скандальну резолюцію ПА ОБСЄ прямою образою пам'яті мільйонів співвітчизників. Думським комуністам цього показалося недостатньо: 15 липня фракція КПРФ на пленарному засіданні Держдуми зажадала вихід Росії з ОБСЄ. На думку комуністів Сергія Обухова і Олега Кулікова, Дума повинна запитати окрему інформацію про резолюцію в МЗС, після чого розглянути питання про вихід з ОБСЄ і припинення сплати членських внесків. Спікер Держдуми Борис Гризлов не підтримав пропозиції, зіславшись на прийняту заяву.