Міністерство оборони Росії повідомило, що у початку Другої світової війни винувата Польща. Про це в четвер пише газета "Время новостей".
Так кілька днів тому на сайті Міністерства оборони Росії з'явився текст під назвою "Вимисли і фальсифікації в оцінках ролі СРСР напередодні і з початком Другої світової війни" в розділі "Історія проти неправди і фальсифікації".
Автор матеріалу - кандидат історичних наук, полковник Сергій Ковальов.
У своїй роботі він повідомляє, що Німеччина абсолютно обґрунтовано відреагувала на відмову Польщі включити місто Данциг до складу третього Рейха і на заборону будівництва доріг через усю країну в Східну Пруссію.
"Усі, хто неупереджено вивчав історію Другої світової війни, знають, що вона почалася через відмову Польщі задовольнити німецькі претензії", - пише Ковальов.
"Однак менш відомо, чого ж саме домагався від Варшави Гітлер. Тим часом вимоги Німеччини були досить помірними: включити вільне місто Данциг (нині Гданьск) до складу Третього рейха, дозволити будівництво екстериторіальних шосейної і залізної дороги, які зв'язали б Східну Пруссію з основною частиною Німеччини. Перші дві вимоги важко назвати необґрунтованими", - пише історик.
На думку автора, Варшаву просто підвели "непомірні політичні амбіції" і "необґрунтовані ілюзії".
На цьому тлі підписання CCCР і Німеччиною пакту про ненапад вважається необхідністю, а введення радянських військ у східну Європу заходами для зміцнення кордонів.
Видання у свою чергу відзначає, що німецьке відомство по захисту конституції стежить за спробами таким чином трактувати історію другої світової: мовляв, винувата Польща, Німеччина ні до чого, Гітлер висував абсолютно законні вимоги, Польща могла б їх і задовольнити замість того, щоб упиратися й втягувати своїх серйозних і благопристойних сусідів у передчасний конфлікт.
Із сучасної офіційної точки зору німецької влади, це дуже схоже на виправдання режиму, що існував тоді в Німеччині і давно по суду визнаний злочинним.
Як відомо раніше в Росії була створена комісія з "Протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії".
З "неправильним трактуванням історії", крім учених, мають боротися співробітники ФСБ, зовнішньої розвідки, Міноборони, МЗС, Міносвіти і Росдруку РФ. Очолив комісію керівник адміністрації президента Сергій Наришкін.