Патріотично налаштованим громадським організаціям, що представляють російську меншину у Львові, запропонують нове приміщення для здійснення статутної діяльності. Про це 4 травня заявив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк під час брифінгу з приводу примусового виселення Російського культурного центру з орендованого в облради будинку на вул. Короленка.
«Мені б дуже хотілося, щоб зараз організувалась патріотична російська громада. Я знаю позицію голови облради і більшості депутатського корпусу. І я був би за те, щоб їм виділити кімнату чи дві кімнати для їхніх статутних цілей, — заявив Володимир Гірняк. – Ці люди, які перебували тут, я переконаний, не відображають думку російської громади Львова. Це було антиукраїнське кубло і я не побоюсь сказати про це публічно».
Проте, за словами Гірняка, ЛОР піде на зустріч тим російським організаціям, які, на відміну від РКЦ, не займаються антиукраїською пропагандою. Нагадаємо, у листопаді минулого року у цьому приміщенні виявили антиукраїнську пропагандистську літературу. З цього приводу СБУ відкрила кримінальне провадження.
В свою чергу голова РКЦ Альберт Астахов у коментарі ZAXID.NET повідомив, що очолювана ним організація очікує від облради пропозицій з приміщеннями для реалізації статутних цілей РКЦ та заявив, що вважає виселення незаконним.
«Ми не проситимемо приміщення, а вимагатимемо, бо цього передбачає законодавство України. Ми є такою самою громадською організацією і маємо такі самі права, як і всі інші ГО. Наше виселення з займаного приміщення вважаємо незаконним і сподіваємось, що нас підтримає Господарський суд Львівської області, до якого ми звернулися через дії облради», — заявив ZAXID.NET Альберт Астахов. Коли саме розпочнеться судовий розгляд, голова РКЦ наразі не знає.
Приміщення на Короленка, 1а, за словами Володимира Гірняка, як і планували раніше, віддадуть українським волонтерським організаціям, які допомагають військовим в АТО. Які саме це будуть організації та як використовуватимуть приміщення, визначать на конкурсі. Зокрема є ідеї створити там культурний центр для ветеранів АТО, центр реабілітаційної та юридичної допомоги або ж музей.
«Я не можу зараз однозначно сказати, хто саме та як використовуватиме це приміщення, бо все це ще треба відповідним чином вирішувати. Те, що там буде, мають визначити самі волонтерські організації, досягнувши консенсусу. А ми їм в цьому допоможемо, чим зможемо, зокрема частково профінансуємо, бо, як я вже говорив, приміщення у поганому стані і потребує ремонту. Головне — надалі це приміщення має лише об'єднувати патріотів та волонтерів навколо спільних цілей», — пояснив Володимир Гірняк ZAXID.NET.
Нагадаємо, рішення виселити РКЦ із комунального приміщення на вул. Короленка, 1а депутати ЛОР прийняли під час сесії 25 жовтня 2016 року. Тоді ж було вирішено повернути його у власність комунальної установи «Нерухомість і майно», відремонтувати і після цього здати в оренду волонтерським організаціям.
Рішення про виселення РКЦ з будинку на вул. Короленка, 1а підтримав і Господарський суд Львівської області. Російський культурний центр відмовився добровільно звільнити це приміщення. Тому державні виконавці вранці 4 травня примусово звільнили вказане приміщення. Члени Російського культурного центру не чинили опору представникам виконавчої служби.