Головний санітарний лікар РФ занепокоєний спалахами холери в Україні та тим, що харчування українців контролюватимуть не медики, а ветеринари. При цьому він не виключає навіть закриття кордону.
На думку глави Росспоживнагляду після реформи епіднагляду в Україні ситуація з холерою може вийти з-під контролю. Через це російська санітарна служба, можливо, буде змушена піти на обмеження ввезення з України аграрної продукції.
Як заявив Геннадій Онищенко, він стурбований через передачу в Україні ветеринарній службі функцій з контролю за харчуванням людей.
"З'явилася серйозна проблема. Судячи з офіційних загальнодоступних документів, в 2012 році в Україні профілактикою холери серед людей будуть займатися не медики, а ветеринарна служба. Це означає, що вже з травня ми досить серйозно посилимо нагляд на кордоні з Україною", - сказав Онищенко.
Він нагадав, що в 2011 році в Донецькій області було відзначено спалах холери, але Росія, завдяки скоординованим діям з українською санітарною владою, не закривала кордон для людей і товарів.
"В Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням, у тому числі в дитячих організованих колективах, передані ветеринарній службі. Де-факто, це є визнання громадянина України твариною, - сказав він. - Саме ветеринари в Україні будуть займатися діагностикою спалахів і їх розслідуванням в таборах, школах, оздоровчих установах і лікарнях. Для нас це сигнал для того, щоб вже з перших робочих днів 2012 зайнятися реструктуруванням майбутнього літнього відпочинку російських дітей та передислокацією його з українських курортів в регіони Росії і до Європи", - сказав Онищенко.
Він також наголосив, що постраждає і місцева агроіндустрія, яка здійснює поставки до Росії. "Ми почнемо дуже уважно спостерігати за поставками з України всього сегменту аграрної продукції, і, насамперед, молочної, і приймемо найжорсткіші заходи при найменшому погіршенні якості. У першу чергу, постраждає малий і середній бізнес України, який поставляє продукцію в прикордонні регіони і великі міста Росії ", - повідомив Онищенко.
Нагадаємо, впродовж травня-серпня 2011 року в Маріуполі було зареєстровано 29 хворих на холеру і 22 носія вірулентного холерного вібріона.