Російська церква погрожує Вселенському патріархату розколом через українське питання

РПЦ погрожує розірвати євхаристійне спілкування з Константинополем у разі надання автокефалії УПЦ

8 вересня

Російська православна церква (РПЦ) може перестати визнавати патріархат в Константинополі, якщо православній церкві в Україні дадуть автокефалію. Про це заявив голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату, митрополит Волоколамський Іларіон.

Він назвав «підлими» дії Константинополя щодо відрядження до Києва​ своїх екзархів (представників) для підготовки до надання православній церкві в Україні автокефалії, інформує «ВВС Україна».

Іларіон заявив, що діалогу наразі вже немає, є лише монолог Константинополя, тож «засоби церковної дипломатії сьогодні вичерпано». За його словами, РПЦ вже розглядає заходи, які церква може вжити у відповідь на такі кроки Вселенського патріарха Варфоломія. Але таке «нахабне і цинічне втручання в справи іншої помісної церкви» може призвести до розколу вселенського православ'я, зазначив Іларіон.

«Якщо Константинополь доведе до кінця свій підступний план надання автокефалії. Що це буде означати? Це буде означати, що автокефалію отримає якась група розкольників. Канонічна церква цю автокефалію не прийме. Ми в російській церкві цю автокефалію не визнаємо. Нам не залишиться нічого, крім як розірвати спілкування з Константинополем», – заявив він.

«А це означає, що Константинопольський патріарх вже не матиме ніякого права називатися, як він зараз себе іменує, главою 300-мільйонного православного населення планети. Принаймні, половина цього населення його не буде взагалі визнавати. По суті справи, своїми діями він розколе все світове православ’я», – резюмував Іларіон.

Проте, як пише релійна оглядачка Катерина Щоткіна у газеті «Дзеркало тижня», «Україна для РПЦ — це насамперед кількісний показник. Це те, що робить РПЦ найбільшою православною церквою світу й формально виправдовує претензії Московського патріарха на першість у православному світі — не за традицією, але «за фактом». Згідно з її твердженням, втрата України саме для патріарха Московського може виявитися катастрофою.

Як писав ZAXID.NET, раніше голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Іларіон (Алфеєв) лякав тим, що після надання Українській православній церкві автокефалії в Україні розпочнуться війни за право володіння над лаврами та храмами.

27 липня Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір надати Українській православній церкві автокефалію.

На Синаксисі (Архієрейському соборі Вселенського Патріархату) в Стамбулі, 2 вересня, єпископи визнали, що Константинопольська церква може самостійно надавати автокефалію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові після масової бійки з ножовими пораненнями госпіталізували трьох людей
Україна почала створювати на Азовському морі військово-морську базу
Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо надання автокефалії українській православній церкві
Початок тижня в Україні розпочнеться з сильних дощів і відчутного похолодання
Водійка Mersedes A170 вчинила дивну ДТП в центрі Львова. Фото дня
«Щоб перемогти смерть, доведеться перестати бути людиною»
В Одесі здійснено збройний замах на місцевого активіста
В окупованому Криму заявили про нестачу питної води
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП