Російські експерти підтвердили, що малайзійський Boing збив «Бук» з «ДНР»

Територію, з якої ракета збила малайзійський літак, контролювали терористи

11:49, 6 травня 2015

Російські військові інженери підтвердили, що малайзійський Boeing над Донецькою областю збила ракета класу «земля – повітря» з установки «Бук», йдеться в суворо конфіденційному документі під назвою «Результат експертної оцінки за фактом розслідування авіакатастрофи Boeing-777 (рейс МH17) 17.07.2014 р. на Південному Сході України.

Ця робота російських інженерів ВПК (у тому числі і того НУО, яке проектує і випускає ракети типу «Бук») повинна бути спрямована на адресу голландських фахівців, які ведуть розслідування трагедії, пише російська «Новая газета», у розпорядження якої і потрапив цей секретний документ.

Згідно зі звітом, «найбільш ймовірною причиною руйнування літака Boeing-777 «Малазійських авіаліній» (MH17) в повітрі є вплив зенітної керованої ракети 9М38М1 зі складу зенітного ракетного комплексу «Бук-М1».

«Ідентифікація типу ракети проведена на основі аналізу характеру пошкоджень літака і зовнішнього вигляду вражаючих елементів, вилучених з конструкції літака», – йдеться в доповіді.

«Найбільш ймовірно, що до руйнування літака MH17 в повітрі призвів вплив зенітної керованої ракети 9М38М1 з бойовою частиною 9М314М, що є основною ракетою ЗРК «Бук-М1», – повідомили автори звіту.

«Сформовані умови зустрічі ракети з літаком, і як наслідок цього, поле накриття осколковим потоком реалізуються тільки при стрільбі на курсовому параметрі. Ракета рухалася на перетин курсу літака під кутами 72-75 градусів в горизонтальній площині і 20-22 градуси у вертикальній площині», – уточнили експерти.

Під час аналізу місця випуску ракети експерти використовували фото нібито супутникової зйомки, які минулого року наводи генштаб РФ, на яких нібито зображені українські Буки в районі Зарощенського. Однак ще рік тому СБУ і потім інші дослідження не підтвердили достовірність знімків, представлених генштабом РФ.

У звіті ж експерти зазначили, що «наявні пошкодження літака, порядок і послідовність руйнування конструкції літака в повітрі виключають можливість пуску ракети з будь-якої точки району «Сніжне».

«Найімовірнішим районом запуску ракети є район південніше «Зарощенського». Тільки з цього району можуть бути реалізовані умови зустрічі ракети з літаком, при якій можливе утворення пошкоджень всіх елементів конструкції планера літака, наявних на MH17», – йдеться в дослідженні.

Зарощенське і район південніше цього селища 17 липня перебували на території, яку контролювали бойовики, зазначає «Українська правда». Раніше дослідження демонстрували, що ракета була випущена швидше за все з району поблизу «Сніжного».

«Тепер уже з усією очевидністю можна стверджувати, що інсинуації екс-лідера сепаратистів Стрєлкова-Гіркіна про спеціально “підісланий літак з трупами”, підірваному над Донбасом, а також пропагандистські сюжети «Первого канала» і «Комсомольськой правды» про якийсь «український винищувач», «секретного свідка» і «іспанського диспетчера» – не що інше, як брехня», – резюмує «Новая газета».

Boeing-77 авіакомпанії Malaysia Airlines, який прямував з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), розбився над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебувало 298 осіб, усі вони загинули. З них - 192 громадян Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 – Індонезії, 10 – Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один – Нової Зеландії.