Основним конкурентом російських трубників на внутрішньому ринку є трубна металургійна промисловість України, проте купівля російськими фінансовими установами активів у металургії може частково змінити цю ситуацію, сказав глава уряду РФ Володимир Путін.
"Для нас вони (українські металургійні підприємства – ред.) стають не чужими", – сказав В.Путін під час прямої лінії спілкування з росіянами в четвер, пише Інтерфакс.
Глава російського уряду зазначив, що російська трубна промисловість раніше не забезпечувала усієї необхідної на внутрішньому ринку номенклатури продукції і поступалася в ціновій конкуренції українським підприємствам, проте сьогодні попит у Росії на трубну продукцію вже задовольняється за рахунок власного виробництва більш ніж на 90%.
В.Путін не погодився з працівником Челябінського трубопрокатного заводу, який поскаржився на зростання імпорту трубної продукції до Росії. Глава уряду РФ зазначив, що імпорт труб до Росії продовжує знижуватися.
Водночас він допустив, що у разі можливої більшої інтеграції Росії та України конкуренція знову може зрости. "Якщо до процесів інтеграції на пострадянському просторі приєднуватиметься Україна в повномасштабному форматі: припустимо, увійде до Митного союзу або якимось чином приєднається до Єдиного економічного простору і модернізуватиметься відповідним чином, зокрема і з російськими інвестиціями, конкуренція підвищуватиметься", - сказав В.Путін.
Як повідомлялося, в січні 2010 року було оголошено про купівлю 50%+2 акції великої української металургійної корпорації ІСД консорціумом інвесторів на чолі з Олександром Катуніним (власник швейцарського трейдера Carbofer, екс-співвласник Evraz) за фінансової підтримки російського Зовнішекономбанку (ЗЕБ, рос. Внешэкономбанк - ВЭБ).
На початку літа стало відомо, що група російських інвесторів, інтереси якої представляли ЗЕБ та ІК "Тройка Діалог", стала власником контрольного або близького до нього пакета акцій четвертого-п'ятого за величиною металургійного комбінату "Запоріжсталь", запропонувавши продавцям вигідніші умови, ніж найбільший український інвестор Рінат Ахметов.
За час, що минув від моменту оголошення цих угод, додаткова інформація про російських покупців так і не з'явилася.
Окрім того, російська група "Мечел" з першого кварталу 2010 року контролює діяльність "Донецького електрометалургійного заводу" (ДЕМЗ) за рахунок введення своїх представників до керівництва українського підприємства.
Великі активи в українській металургії має також "Євраз груп", яка придбала їх у 2007 році в української групи "Приват". Представлена в українській металургії і російська "Сєвєрсталь", яка в 2006 році купила в української групи "ТАС" "Дніпрометиз".
Водночас основні активи в трубній промисловості України, як і раніше, належать вітчизняним компаніям, насамперед "Метінвесту" та "Інтерпайпу".
Міністерство промисловості і торгівлі РФ запропонувало з 31 січня 2011 року встановити терміном на п'ять років антидемпінгові мита на українські труби: на обсадні –розміром 18,9%, на насосно-компресорні – 19,9%.