Російські хакери два роки відслідковували позиції артилерії ЗСУ через пристрої з ОС Android

08:51, 22 грудня 2016

Група хакерів, яку підозрюють у співпраці з російським урядом і гучними кібератаками проти демократів під час президентських виборів у США, ймовірно, використовувала шкідливі програми на пристроях Android для відстеження української артилерії та її цілей з кінця 2014 до 2016 року. Про це йдеться у новому звіті компанії з кібербезпеки CrowdStrike, опублікованому у четвер, пише Reuters.

Як зазначають, шкідлива програма могла встановити зв'язок і деякі географічні дані через зараження пристроїв, які могли б, ймовірно, бути використані для нанесення удару по артилерії в підтримку проросійських сепаратистів, йдеться в доповіді.

Отримані результати є останніми в контексті зростаючої уваги серед західних служб безпеки і дослідників в області кібербезпеки, враховуючи, що президент Росії Володимир Путін все більше і більше покладається на кібершпіонаж і хакерство для впливу на своїх геополітичних противників.

Шкідлива програма, що використовувалась для відстеження українських артилерійських одиниць, є однією з версій програм, які були задіяні для злому Національного комітету Демократичної партії, заявив співзасновник CrowdStrike Дмитро Альперович в інтерв'ю. За його словами, високий рівень втрат української артилерії від цього додатку наштовхує на впевненість, що російська хакерська група відома як Fancy Bear є відповідальною за кібератаку.

«Вони не можуть бути незалежними від певної групи або злочинного угруповання, вони повинні перебувати в тісному контакті з російськими військовим», – сказав Альперович.

У доповіді CrowdStrike сказано, що розгортання цієї хакерської програми «розширює російські кіберможливості на лінії фронту, на полі бою» і вона може вирахувати розміщення української артилерії та рух військ, забезпечуючи тим самим росіян корисною інформацією для стратегічного планування.

Легальне завантаження додатку було доступне на сторінках, які використовуються українською артилерією у російській соцмережі «вКонтакте», підкреслюється у звіті. Сама програма відсутня в онлайн-магазині Android, що обмежує поширення цієї програми, йдеться у звіті.

Нагадаємо, раніше Reuters писав, що американські надлегкі аналогові безпілотники моделі Raven виявилися не пристосованими до умов війни з російськими окупантами на сході України. Сучасні російські системи радіоборотьби легко їх перехоплюють і зламують.