Російські хакери намагалися зламати пошту ієрархів Константинопольської церкви

27 серпня

Російські хакери роками намагалися отримати доступ до листування священиків, наближених до Константинопольського патріарха Варфоломія I. Про це йдеться у розслідуванні інформагенства Associated Press, яке було опубліковане в понеділок, 27 серпня.

Журналісти Associated Press пов'язують ці кібератаки у тому числі із дискусією про можливе надання Томоса про автокефалію для Української православної церкви.

Як йдеться у розслідуванні, хакери з угруповання Fancy Bear, яке пов'язують із російським урядом, намагалися отримати доступ до поштових скриньок ієрархів Константинопольської церкви.

Журналісти інформагенства проаналізували 4,7 тис адрес електронної пошти, які були надані минулого року американською компанією SecureWorks, що займається кібербезпекою.

Сам Варфоломій не використовує електронну пошту, проте нею активно користуються його помічники, облікові записи яких зазнали спроб злому. Як вдалося з’ясувати, хакери атакували зокрема листування митрополитів Константинопольської православної церкви Варфоломія (Самараса), Еммануїла (Адамакіса) й Елпідофора (Ламбрініадіса). Усі вони працювали над питанням надання томосу про автокефалію для України.

Речник патріарха відмовився від коментарів.

Своєю чергою, Російська православна церква заявила, що не має жодної інформації та відмовилася від коментарів щодо хакерських атак.

Зауважимо, що 31 серпня Патріарх Варфоломій проведе у Константинополі переговори з очільником РПЦ Кирилом. Теми переговорів не вказані, але на початок вересня заплановане зібрання єпископату Константинопільського патріархату, на якому, можливо, буде розглянуте питання надання Українській православній церкві автокефалії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії