Російські хакери проводять кібератаки проти американських політичних організацій і потім шантажують їх. Про це пише агентство Bloomberg.
За даними джерел видання, щонайменше дванадцять груп зіткнулися із спробами вимагання після президентських виборів у США. Вимоги викупу супроводжуються зразками конфіденційних даних, наявних у розпорядженні хакерів. На думку експертів у сфері безпеки, методи хакерів вказують на групу Cozy Bear, яку у США вважають пов'язаною з російським урядом, а також відповідальною за злам серверів Національного комітету Демократичної партії США.
Серед організацій, що зазнали шантажу, згадуються компанія Arabella Advisors і Центр прогресу США, які активно закликали до розслідування контактів між оточенням Трампа та представниками РФ. «Arabella Advisors постраждала від кіберзлочинності. Всі факти вказують на те, що це було мотивовано фінансовими питаннями», - сказав представник фірми Стів Семпсон.
За даними видання, вимоги шантажистів коливаються від $30 тис. до $150 тис. у перерахунку на біткоїни. Джерела агентства вважають, що така активність може свідчити про нові спроби втручання Росії у політичну систему США.
Раніше повідомлялося, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу в середу, 22 лютого, заявив про створення «військ інформаційних операцій». Перед тим Москва завжди заперечувала існування власних кібервійськ. За його словами російського міністра, такий підрозділ буде ефективнішим за відомство контрпропаганди, яке раніше пропонувалося створити. «Пропаганда повинна бути розумною, грамотною та ефективною», - заявив він.
За словами керівника апарату СБУ Олександра Ткачука, Україна є основним об'єктом інформаційних атак з боку Росії.
До такого ж висновку дійшли британські експерти з питань російської армії Королівського інституту з закордонних справ у дослідженні для НАТО.