У Львові почастішали випадки карткових махінацій. Цього разу жертвою шахраїв стала львів’янка, в якої із зарплатної картки зняли майже 800 гривень. Ці кошти нібито вона перерахувала у вигляді транзакції на російський сайт.
Так, у розпал робочого дня жінці на мобільний телефон прийшли дві смс, що з її рахунку успішно зняли кошти. «Мені приходять дві смс, що начебто відбулися транзакції і вони успішні, і що двічі по 609 рублів я перерахувала якомусь російському сайту», – розповіла потерпіла Юлія Марутяк.
Сайт дівчина бачить уперше, хоча зізнається, що карткою в інтернеті розраховується частенько, але, навчена чужим досвідом, періодично змінює свій пароль. До того ж запевняє, що картку не губила і сіві-код на зворотному боці картки нікому не показувала.
Схема, за якою спрацювали шахраї, давно відома українській кібер-міліції. Вони запевняють: ці злочинці створюють сайти-одноденки, ламають базу даних банків і шляхом вільного підбору сіві-кодів перераховують гроші. Втім, міліціонери зізнаються, що впіймати таких шахраїв практично не реально.
«З усіх випадків, які ми знаємо, знайти злочинця вдавалося лише у 30%. Зазвичай вони можуть знаходитися де завгодно, і це не обов’язково може бути Україна. До прикладу, у цьому випадку Російська Федерація», – розповів заступник начальника слідства Галицького райвідділу Богдан Білий.
Зазвичай усім клієнтам, які втрапили у пастку шахраїв, банки повертають кошти. А от на самих шахраїв, якщо їх упіймає міліція, чекає лише штраф – 850 гривень, або позбавлення волі умовно на три роки.