Під час українсько-американського навчання «Сі Бриз-2015» Військово-Морські Сили Збройних сил України виявили в безпосередній близькості від територіальних вод і в морській (виключній) економічній зоні України кораблі Чорноморського флоту РФ: сторожовий корабель «Ладный» і малий протичовновий корабель «Суздалец», повідомила 9 вересня прес-служба Міністерства оборони України.
Обидві одиниці ЧФ РФ вже не перший день виявляють неприховану цікавість до заходів, які проводять учасники міжнародного навчання, наголошується у повідомленні.
«Зважаючи на те, що подібне відбувається в умовах неоголошеної агресії Російської Федерації проти України, а також з метою недопущення перетину морської ділянки державного кордону, в море вийшли чергові сили ВМС ЗС України, цілі ідентифікувала піднята в небо морська авіація. Крім того, підрозділи військ берегової оборони вели спостереження за непроханими гостями засобами розвідки та супроводження артилерійськими системами. Заходи проводилися у взаємодії з кораблями морської охорони Державної прикордонної служби України», розповіли в Міноборони і додали, що згодом «Ладный» відійшов на південь від Одеси.
У командуванні українських ВМС повідомили, що за останні три місяці сторожовий корабель російського ЧФ «Ладный» вже вдруге опинився поруч з територіальними водами України. 4 червня цього року цей корабель вже перебував у безпосередній близькості від морської ділянки українського кордону. Крім того, тоді російський корабель перебував на рекомендованому шляху цивільних суден, що становило загрозу безпеці мореплавства, і відійшов тільки після того, як українські військові моряки і прикордонники «натякнули» йому на це своїми рішучими діями.
«Командування ВМС ЗС України занепокоєне тим, що поруч з українськими берегами і кораблями країн-учасниць курсує 35-річний корабель «Ладний» – саме той, що «відзначився» в останню неділю липня цього року на параді у Севастопольській бухті, коли випущена ним ракета розвалилася на частини і тільки випадково ніхто не постраждав. В умовах, коли поруч здійснюється інтенсивне судноплавство, це надто великий ризик для безпеки цивільних суден та кораблів-учасників навчання», – пояснили у відомстві.