Російські легкоатлети можуть пропустити Олімпіаду-2016 через допінг-скандал за участю ФСБ

19:03, 9 листопада 2015

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) представило доповідь про застосування допінгу в Росії.

У доповіді, серед іншого, йдеться, що міністр спорту РФ Віталій Мутко віддав прямий наказ про «маніпуляціях з пробами» на допінг спортсменів.При цьому, як наголошується у доповіді, Мутко категорично заперечує будь-які звинувачення на свою адресу.

Крім того, в доповіді, яку цитує The Guardian, йдеться, що під час Зимової Олімпіади в російському Сочі «співробітники ФСБ, що видавали себе за інженерів» постійно стежили за роботою лабораторій антидопінгового агентства. Співробітники лабораторії WADA в Москві, у свою чергу, заявили комісії, що впевнені в тому, що їхній офіс прослуховують співробітники спецслужб.

Як випливає з доповіді, голова московської лабораторії WADA Григорій Родченков віддав наказ знищити 1417 позитивних допінг-проб російських атлетів, щоб перешкодити розслідуванню.

У доповіді також стверджується, що Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) і Російське антидопінгове агентство «РУСАДА» ігнорували інформацію про застосування легкоатлетами з РФ заборонених препаратів. У підсумку російська збірна була допущена до участі в літній Олімпіаді в Лондоні в 2012 році, у зв'язку з чим Ігри були «фактично саботовані».

Автори доповіді вважають, що Російська федерація легкої атлетики повинна бути усунена від участі у змаганнях як така, що не відповідає міжнародному кодексу по боротьбі з допінгом. Допуск до змагань федерація може отримати лише після того, як доведе свою прихильність кодексу.

Заборона, якщо вона буде введена, означає, що збірна РФ пропустить Олімпіаду в 2016 році в Ріо-де-Жанейро.

Московська лабораторія WADA повинна бути позбавлена акредитації, а її голова звільнений зі своєї посади без можливості відновлення на посаді.

Голова московської лабораторії Григорій Родченков, за словами свідків, опитаних в ході розслідування WADA, раз на тиждень зустрічався з «куратором з ФСБ» на прізвище Блоткін або Блохін і розповідав йому про «настрої WADA».

Доповідь WADA складається з 323 сторінок. Її підготували за результатами розслідування, яке зайняло близько 11 місяців, зазначає «Медуза».