Російські військові виносили з зони конфлікту виделки та унітази, - депутат міськради Кутаїсі

16:27, 16 вересня 2008

"Серпневі події в Грузії завдали як морального, так і матеріального удару по нашій країні. Вся країна понесла дуже важкі матеріальні збитки", - заявив 16 вересня під час прес-конференції мер грузинського міста Кутаїсі, побратима Львова, Нузгар Шамугія.

Н.Шамугія повідомив: "Значною мірою знищено усю інфраструктуру, яка зв’язувала міста і регіони Грузії між собою Так, в Кутаїсі розбомблений міжнародний аеропорт. Він повністю сьогодні виведений з експлуатації. Ми відновимо його за шість місяців. Крім цього, знищені повністю всі воєнні бази. Повністю знищені морські судна, які стояли на час атаки, в портовому місті Поті, і не брали участі в бойових діях".

Мер Кутаїсі додав, що найбільшою шкодою є зруйновані будинки людей. "Люди змушені були покинути свої домівки. Вони перетворилися на біженців", - сказав Н.Шамугія.

Він повідомив, що у Кутаїсі кількість біженців, яких після першої війни з Абхазією було 15 тисяч, збільшилася до 22 тисяч.

Присутній на прес-конференції депутат міської ради Кутаїсі, головний лікар Національного діагностичного центру Грузії Кахабер Нуралідзе доповнив: "Після міжнародного втручання, завдяки Саркозі, коли була підписана угода про те, що війська повернуться на вихідні позиції, грузинська сторона це виконала. Російські війська - ні".

"Російські війська зайшли з Абхазії, 42-а армія, вони спалили кілька сіл і таборів патріотів, і зайняли кілька міст, що знаходилися на віддалі близько 500 кілометрів від зони конфлікту, зокрема місто Поті. Там вони почали грабувати. Вони розграбували військові бази, вкрали військові і цивільні катери, просто винесли їх в Абхазію. Вони не тільки ложки-вилки виносили, але й унітази і матраци. Це все задокументовано", - розповів Кахабер Нуралідзе.

За його словами, населені пункти Південної Осетії, звідки евакуювалося грузинське населення, зрівняні з землею. "Так каменя на камені не залишилося в прямому значенні. Спалені доми розібрали до цегли, а дерева позрізали, щоб не було куди біженцям потім повертатися", - сказав депутат.

Крім цього, завдано величезної шкоди двом природним заповідникам Грузії. "900 гектарів лісу Боржомського природного заповідника, де народжується всесвітньо відома вода "Боржомі", - горіли. Російський ПВС перешкоджав зайти українським, азербайджанським, та турецьким літакам гасити цю пожежу - прокоментував К.Нуралідзе - А в західній Грузії є Колхідський заповідник. Відомо, що Кутаїсі - це столиця давньої Колхіди, міф про аргонавтів звідси. Тут вирубували добірне дерево, і наглим чином вивозили", - розповів депутат.

Насамкінець К.Нуралідзе заявив: "Спроби взяти столицю Грузії Тбілісі присікли лише тому, що місто грудьми захищали президенти п’яти країн і кілька міністрів закордонних справ. Місто не взяли тому, що там булла уся ця дипломатична еліта, в першу чергу президент України, Польщі, Естонії".