Народний депутат від фракції «Батьківщина» Надія Савченко заявила, що планує продовжити співпрацю зі своїми російськими адвокатами.
«Вони добре зробили свою справу щодо захисту мене. Вони всі – індивідуальності, особистості. Їхня адвокатська діяльність – це їхня справа. Я буду з ними і надалі працювати», – сказала вона на прес-конференції в середу, 8 червня, в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».
Савченко заявила, що має намір з адвокатом Іллею Новіковим працювати над законодавчим удосконаленням судової реформи в Україні, яку називає наразі «сирою».
«Вважаю, що необхідно вносити доповнення та зміни. Я її бачу трохи по-іншому», – зазначила вона.
Водночас народний депутат повідомила: «З Марком Фейгіним та Миколою Полозовим ми працюватимемо на міжнародному громадському майданчику щодо звільнення політв’язнів із Росії, зокрема кримських татар на окупованій території Криму».
При цьому вона додала: «Як вони працюватимуть між собою – цпе їхня особиста справа».
Адвокат Микола Полозов у середу на своїй сторінці у Twitter написав, що він та Фейгін не працюють з Новіковим із грудня минулого року, але домовилися з Савченко до кінця справи не надавати цьому розголосу.
«Просився в справу, його взяли в команду. В якийсь момент, порушуючи домовленості, перестав працювати в команді. Почав вести свою гру», — написав М. Полозов.
За його словами, так званий закон Савченко просував Новіков, усупереч домовленості про невтручання в українську політику та законотворчість.
«Зараз він намагається нав’язати Україні закон про присяжних засідателів. Це в той час, як в РФ знищують цей інститут як такий… Адвокати в РФ мають займатися захистом осіб в РФ і на територіях, контрольованих владою РФ, а не втручатися у внутрішні справи України. Тому прошу не асоціювати мене та мого колегу Марка Фейгіна з адвокатом Новіковим. Хтозна, що він ще наговорить і зробить», – написав Полозов.
Раніше Ілля Новіков в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що має намір допомогти нардепові Надії Савченко з підготовкою законопроекту про суд присяжних в Україні, які колишня його підзахисна може внести до Верховної Ради вже восени поточного року.
Як повідомляв ZAXID.NET, 2 червня 2016 року Верховна Рада України внесла зміни до Конституції в частині правосуддя, іншими словами – ухвалила судову реформу.