Бізнесмен з Петербурга Максим Фрейдзон, який зараз живе в Нью-Йорку і судиться з компаніями «Газпром» і «Лукойл», розказав, як у 90-х роках Володимир Путін та Олексій Міллер брали у бізнесменів хабарі за прийняття потрібних рішень.
За його словами перебуваючи на державних посадах Путін і Міллер створили цілу систему отримання хабарів за прийняття потрібних рішень, передає «Радіо Свобода».
В інтерв'ю він серед іншого розкрив журналістам подробиці своєї діяльності у 90-ті роки. Спеціалізацією Фрейдзона було тоді виробництво зброї.
«Була зроблена спеціальна програма створення поліцейської зброї, і за цією програмою ми кілька разів зустрічалися з Володимиром Путіним, який тоді займався зовнішньоекономічною діяльністю. Ну і, само собою, наше СП було зареєстровано відділом зовнішньоекономічної діяльності мерії, яке очолював Путін», - розповів він.
У той момент Путін між іншим відповідав за правоохоронні органи, тому програма, якою займався Фрейдзон, зачіпала сферу його інтересів.
Підприємець був змушений тоді дати хабара, щоби вирішити усі свої питання.
«Гроші завжди брав помічник Володимира Володимировича Олексій Міллер. А Володимир Володимирович у властивій для співробітника спецслужб манері просто писав суму під час бесіди (...) Особисто в руки грошей я йому не давав. Але Олексій Міллер цілком справлявся з цією приємною функцією. Може, звичайно, залишав собі, але чомусь я сумніваюся», - сказав Фрейдзон.
Журналісти відзначили, що офіційно ці звинувачення у Путіна не прокоментували, однак керівник адміністрації президента Росії Путіна Сергій Іванов у своєму інтерв'ю Russia Today одразу звинуватив західні ЗМІ в очорненні російської влади.
Напередодні західні журналісти змусили прес-секретаря Дмитра Пєскова відповідати на незручне запитання про тісні ділові зв'язки президента Володимира Путіна і бізнесмена Геннадія Тимченко. «Це не відповідає дійсності», - запевнив тоді Пєсков.
Слід зазначити, що раніше західні ЗМІ поширили досье на голову Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків Росії (ФСКН) Віктора Іванова, яке в рамках слухань у справі про вбивство Олександра Литвиненка опубліковав Високий суд Лондона. У ньому згадується злочинна діяльність Володимира Путіна, який, як говориться в документі, за початку 90-х міг бути причетним до контрабанди наркотиків.