Російський істеблішмент розчарований Путіним, який "нє задавіл хахлов", - нардеп

17:22, 26 січня 2009

"У сьогоднішній ситуації можна готувати довгострокові домовленості між Україною та Росією щодо газу, але поспішати з їхнім підписання не варто. Треба мати серйозне економічне планування на багато років вперед, якого, на жаль, Україна поки що не має. Думаю, десятирічний контракт - це зараз максимум, на що Україна могла б погодитися. Але питання в умовах договору у тому, щоб Україна нормально могла забезпечити свої національні інтереси", - заявив 26 січня у коментарі ZAXID.NET народний депутат України Володимир Ар’єв.

"У Росії зараз дійсно є певні проблеми із запасами газу в розвіданих та працюючих родовищах. Оскільки розвідані запаси в нових родовищах не були розроблені вчасно і туди не були підведені труби, зараз з кількістю газу, який є у російських родовищах, є проблеми. Вони загострилися після того, як середньоазіатські постачальники газу переорієнтувалися на Китай. Тобто у Росії немає необхідної кількості газу для забезпечення європейських споживачів, України, Молдови та Білорусі. Видима консервація газових родовищ для того, щоб пояснити подальші свої дії з обмеженням постачання газу, була фарсом і почалася ще у листопаді 2008 року. До газової війни Росія готувалася заздалегідь. Я попереджав про це ще у жовтні минулого року", - наголосив нардеп.

За словами Володимира Ар’єва, зараз стан російської економіки стрімко погіршується, тому Росія шукає ворога, на якого перед Європою можна було б скинути усі провини. "Таким ворогом влітку була Грузія, зараз - Україна, мовляв, ми винні вам, а Україна винна нам, тому питайте в України. Однак Європа таку схему не сприйняла, адже європейські споживачі газу не мають жодних відносин з Україною, а лише з "Газпромом". Тому "Газпром" і отримує зараз позови. У Путіна і компанії виявилося доволі багато слабких місць, відтак результатом газової війни стали поступки обох сторін - України і Росії. Однозначного переможця чи переможеного тут немає: для України це нормальний компромісний варіант, який не б’є по нашій економіці, але для Росії та російського істеблішменту, який не сприймає іншого варіанту, як "хахлов задавілі", можна вважати цю домовленість поразкою. Там чекали, що Путін поламає Україну, поставить "хахлов на калєні". Але цього не сталося, тому для Путіна особисто і для російського істеблішменту загалом - це прояв слабкості перед Україною", - сказав Володимир Ар’єв.

Він зазначив, що після домовленостей України та Росії щодо постачання газу, рейтинг Владіміра Путіна упав з 87% до 52%. Також нардеп додав, що іншого шляху у переговорах у газовому питанні "не могло б бути", мовляв, Україна вперше за дуже тривалий час серйозно проявила себе у переговорах, а українські політики виявили гарну здатність вести такі переговори.

Нагадаємо, 24 січня керівництво російського "Газпрому" заявило, що розраховує на підписання надалі з Україною контрактів на термін 20-30 років.