Російський опозиційний митець привіз до Львова проект «Братва» з доказами агресії Росії

2 лютого

Журналіст, галерист і митець Василь Мельниченко з Омська був одним із небагатьох, хто виходив на демонстрації проти війни Росії в Україні. За це змушений був емігрувати у Німеччину. Нині дисидент виставив у Львівському музеї історії релігії фотопроект «Братва» із доказами російської агресії.

«У людини лише одне життя, і воно не на смітнику знайдене, тому не хочеться його зливати в чиюсь шизофренію, зараз я маю на увазі Путіна і його банду», – починає розказувати про себе Василь Мельниченко.

За таку позицію Василю Мельниченку у Росії погрожували і переслідували. Тому у 2015 чоловік виїхав з Омська у Німеччину. Усе почалося із російської агресії в Україні, у той час почав виходити на пікети.

«Стався Крим, і після цього стало дуже гидко. Це було потрясіння, бо виявилося, що є величезна кількість людей, яких ти вважав порядними, а вони виявилися покидьками, ніхто не просив їх це робити», – каже Василь Мельниченко.

Тоді ж згадав про свої корені, бо походить із родини українця, вивезеного у Сибір.

«Росія напала на країну, звідки походить мій рід, і це стало просто катастрофою. Мені захотілося дослідити, хто всі ці люди, яких показують по телевізору. Це були бандити, а тепер вони герої, вони захисники. Чого? Кого?», – додає митець.

Так з'явився фотопроект «Братва». Василь Мельниченко зібрав світлини колег-фотографів. На них – докази присутності російських військ на Донбасі, промовисті портрети терористів. Інша частина виставки – фото, зроблені у 2012 році на Уралі, у так званому «козачому таборі», де вже тоді, переконує пан Василь, готували війська для нападу на Україну.

«Мені було цікаво самому прослідкувати за фотографіями, що оці морди, яких я бачу у козачому таборі, потім такі ж морди бачу у Криму, на Донбасі. Це одні і ті ж морди, типаж, який не обтяжений інтелектом», – каже чоловік.

Спробував виставити ці фотографії в Омську, але ФСБ-шники виставку розгромили. Світлини Василь переслав у Німеччину. Там нарешті показав проект «Братва».

А от в Україну вперше привіз аж тепер, у Львівський музей історії релігії. Проект «Братва» Василь Мельниченко подарував цьому музею.

«Це тематика зараз загальноукраїнська, навіть загальносвітова. Тому наш музей радо прийняв цей дарунок і виставив для огляду», – повідомила Анастасія Камалдінова, старша наукова співробітниця Львівського музею історії релігії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське
Урочисте відкриття львівського 25 Book Forum перенесли спеціально для президента