Російський шпигун украв формулу COVID-вакцини від AstraZeneca, – ЗМІ

Росія на основі цієї формули розробила власну вакцину від коронавірусу «Спутник V»

16:46, 11 жовтня 2021

Британські спецслужби мають докази крадіжки російським шпигуном формули вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19, розробленої компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом.

Як повідомляє The Sun із посиланням на джерела, Росія на основі цієї формули розробила власну вакцину від коронавірусу, яка отримала назву «Спутник V». Зазначається, що саме вакцина «Спутник V» використовує схожу на AstraZeneca технологію.

Зазначається, що британські спецслужби мають докази того, що Москва скопіювала важливі дані в компанії AstraZeneca. Ці важливі дані були вкрадені у фармацевтичній компанії одним з іноземних агентів особисто.

Своєю чергою, в Офісі британського прем’єра Бориса Джонса наразі не прокоментували цю інформацію.

Що не так з російською вакциною «Спутник V»

«Спутник V» – препарат, нібито розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання лише після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.

Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення.

Згодом творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень, що фактично означає провал дослідження.

У лютому в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені в ній дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але питання до коректності проведення випробувань все ж залишаються.

7 квітня стало відомо, що Росія продала ЄС «підроблену» вакцину від коронавірусу «Спутник V». Імпортована у Словаччину вакцина не ідентична тій, що отримала схвалення журналу The Lancet.

Окрім того, Росію неодноразово звинувачували у переведенні питання щеплення від коронавірусу в політичну площину і навмисне розповсюдження фейків про інші вакцини.