Російський суд остаточно заборонив Меджліс

16:46, 29 вересня 2016

Верховний суд Москви відхилив апеляцію на заборону Меджлісу кримськотатарського народу у Росії та в окупованому Криму. Про це повідомляє УНІАН.

Таким чином у Росії фактично підтвердили заборону Меджлісу. Як відомо, засідання суду сьогодні відбувалось за посилених заходів безпеки, а правозахисники мало вірили у скасування рішення суду попередньої інстанції. Однак всі чекали на рішення, щоби готувати звернення до Європейського суду з прав людини.

«Практика Верховного Суду така, що він ще жодного разу не скасовував рішення про визнання організацій екстремістськими, і немає жодних надій, що це станеться в цей раз. Міркування Верховного суду будуть скоріше в сфері бюрократичної звітності щодо боротьби з екстремізмом, ніж у забезпеченні захисту прав кримських татар», - сказав перед почсатком суду адвокат, юридичний директор правозахисного центру «Меморіал» Кирило Коротєєв.

«Судова колегія визначила рішення Верховного суду Республіки Крим від 26 квітня 2016 залишити без змін, апеляційну скаргу громадського об'єднання Меджліс кримськотатарського народу - без задоволення", - сказав суддя.

Під час дебатів прокурор, обґрунтовуючи необхідність заборони Меджлісу, заявив, що головна провина цього представницького органу кримських татар є те, що його лідери не визнали анексії півострова і домагаються його повернення до складу України.

«Найбільш резонансна акція Меджлісу, спрямована на створення перешкод нормальному функціонуванню органів представницької і виконавчої влади Автономної Республіки Крим, відбулася 26 лютого 2014 року, коли під час організованого її лідерами несанкціонованого мітингу постраждали 79 осіб, з них два від отриманих травм померли», - сказав російський прокурор.

Крім цього, у провину Меджлісу ставиться організація громадської блокади півострова після його захоплення Росією і заклик не брати участь у виборах, які організовували окупаційна влада.

«З початком періоду інтеграції Криму до складу РФ керівництвом Меджлісу вживаються активні дії з дестабілізації суспільно-політичної ситуації на Кримському півострові, провокування у російському суспільстві етнічного націоналізму та екстремізму, інспірування протестних настроїв і масових заворушень», - наголосив прокурор і заявив, що Меджліс здійснює інші протиправні діяння, «спрямовані на порушення територіальної цілісності РФ, які загрожують безпеці суспільства і держави».

Нагадаємо, приводом для репресій щодо Меджлісу став позов так званого прокурора анексованого Москвою півострова Наталії Поклонської. Підконтрольний Росії Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу кримських татар ще навесні. Але на корінне населення півострова проросійська влада тиснула й раніше - влаштовувала масові обшуки й арешти кримських татар.