Російський телеканал вибачився за скандальний сюжет про Шевченка

13:05, 15 березня 2013

Державна телекомпанія «Оренбург», регіональне представництво федерального російського телеканалу РТР вибачилася за сюжет про Тараса Шевченка, в якому український поет був прирівняний до Гітлера та названий русофобом.

Директор філії телекомпанії Лариса Мурашова в прямому ефірі визнала, що в сюжеті про Шевченка були некоректні висловлювання про творчість Кобзаря. «Хочу запевнити глядачів, що автор не хотів цим сюжетом зачепити почуття національної гідності українського народу. Тим не менш, ми шкодуємо з приводу резонансу, який викликала ця тема. Компанія приносить вибачення всій українській громадськості. Журналісти компанії з глибокою повагою ставляться до культури і традицій українського народу», – заявила Мурашова.
Ситуацію прокоментував директор Інституту етнографії Південного Уралу Веналій Амелін: «Цей сюжет – непорозуміння. Він не сприяє міжнаціональному згодою Оренбурзької області. Володимир Путін не раз говорив про спільне святкування 200-річчя великого поета – Тараса Шевченка ». На захист Шевченка висловився і голова громадської палати Оренбурзької області Олександр Костянюк.
Також своє обурення з приводу провокації каналу на своєму блозі оприлюднив губернатор області.
Нагадаємо, Федеральний російський телеканал РТР в регіональних новинах продемонстрував репортаж про те, як святкується День народження великого українського поета і художника Тараса Шевченка в Оренбурзі. Сюжет був поданий з акцентом, що поета вшановують в Росії незаслужено, оскільки і його творчість, і його переконання були антиросійськими.
Нагадаємо, репортаж телекомпанії «Оренбург» ряснів гострими негативними висловлюваннями на адресу Кобзаря. Зокрема глядачів переконували в тому «Шевченко - третьосортний поет», що «його обожнювали гітлерівці і викривав Н.В. Гоголь »,«він писав на незрозумілій вигаданому містечковому мовою », «дружив з польськими панами», «не був борцем і революціонером»,«виділяв себе з більшості і вважав «представником якоїсь нації».
Автори сюжету роблять висновок, що виділення російською владою грошей (30 тис. рублів) на святкування Дня народження Шевченка – невиправдане.