Російський журналіст порівняв Львів і «російський Мордор»

16:09, 31 травня 2015

Відомий російський журналіст Аркадій Бабченко розповів про свої враження від Львова, а також протиставив його російському «Мордорові». Це порівняння він представив на своїй сторінці у Facebook.

«У Львові, у тисячах кілометрів від Мордору, головне відчуття, яке завжди з тобою, це, звичайно ж - безпека. Немає відчуття того, що над тобою постійно висить бетонна плита на порваній мотузці. Хоча б на тиждень. Хоч на трішки. Просто нормально по-людськи пожити. Серед нормальних, психічно здорових людей, без ознак сказу на обличчі», - написав Бабченко.

Журналіст підкреслив, що «Мордор» навчив його «насолоджуватися простими речами».

«Наприклад, не***бнутості оточуючих тебе людей цілком достатньо для щастя, виявляється», - відзначив журналіст.

Як відомо, у соцмережах жартівлива назва «Мордор» часто використовується щодо Росії, як опис її високого ступеню закритості. У легендарній епопеї Джона Рональда Руела Толкіна розповідається, що землі «Мордору» відомі завдяки трьом величезним гірським хребтам, що оточують його з півночі, заходу і півдня і захищають від зовнішнього світу.

Слід зазначити, що Аркадій Бабченко відомий своїми військовими репортажами з гарячих точок на території колишнього СРСР.

Після початку другої чеченської війни він уклав контракт зі Збройними силами РФ і брав участь в «контртерористичній операції». Служив зв'язківцем, потім у піхоті, командиром розрахунку в гранатометному взводі.

У 2000 демобілізувався в званні старшини гвардії і зайнявся журналістикою.

Працював військовим кореспондентом «Московського Комсомольця», потім кореспондентом програми «Забытый Полк» (НТВ — ТВ6 — ТВС), співпрацював із численними газетами, журналами і передачами: «Крестьянская Россия», «Армейский магазин», «Постскриптум» та іншими.

В якості військового кореспондента брав участь у війні в Південній Осетії у 2008 році. З січня 2009 року знову працює у «Новій газеті» в якості спеціального кореспондента.

Цими днями журналіст відвідував ІІІ Львівський медіафорум, який тривав до 30 травня. Представники медіасередовища ділилися досвідом та переймали передові практики світу.