Росспоживнагляд знову має зауваження до українських сирів

12:40, 24 липня 2012

Російські фахівці під час розгляду результатів перевірки ТОВ "Лозівський молочний завод" знову не задоволені якістю українських сирів. Зокрема росспоживнагляд зазначає формальний підхід з боку України щодо усунення недоліків, виявлених російською стороною в ході інспектування підприємств, що постачають сири в Росію.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу відомства.

"Зауваження стосуються здійснення на вказаному підприємстві виробничого контролю та ідентифікації вироблюваних сирів і сирних продуктів на відповідність продукції, що випускається, вимогам Федерального закону від 12.06.08 №88-ФЗ "Технічний регламент на молоко і молочну продукцію". Така ситуація не дозволяє прийняти рішення про допуск продукції даного підприємства на російський ринок", - підкреслюється в повідомленні.

До цього часу також в Росспоживнагляд не надійшла від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повна інформація про діяльність українських лабораторій з проведення досліджень сирів для їх  постачання на російський ринок.

Крім того, українська сторона в особі Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів не виконує домовленість про підготовку і підписання меморандуму про співпрацю з Федеральною службою з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини.

Разом з тим Росспоживнвгляд зазначає, що до цього часу в лабораторію ФБУЗ "Центр гігієни і епідеміології в м. Москва" Росспоживнагляду надійшло 236 зразків сиру виробництва ПП КФ "Прометей" філія "Менський сир", ТОВ "Гадячсир", ЧАО "Пирятинський сырзавод", ПАО "Дубномолоко", з яких повністю досліджені 217 зразків продукції. У результаті на 214 зразків видано експертні висновки про відповідність санітарно-епідеміологічним правилам і нормативам.

Нагадаємо, на початку лютого 2012 року Росспоживнагляд заборонив реалізацію молочної продукції ряду українських підприємств.

За словами головного санітарного лікаря РФ Геннадія Онищенка, продукція цих компаній не відповідала технічним регламентам РФ, бо містила рослинні жири, зокрема, пальмову олію.

Після тривалих переговорів і взаємних звинувачень, в квітні сторони домовилися про контроль якості і допуск української продукції на столи російських споживачів.

У травні відомство дозволило чотирьом українським заводам повернутися на російський ринок.